سرخط خبرها:
کد خبر: 987951 A

مدیر کل محیط زیست مازندران:

مدیر کل محیط زیست مازندران گفت: هم اکنون ۲۷ سایت رسمی و چند سایت غیر رسمی دفن زباله‌ی استان از هیچ استانداردی برخوردار نیست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «حسینعلی ابراهیمی» مدیر کل محیط زیست مازندران با اشاره به وضعیت دفن پسماند به شکل سنتی در شمال کشور بیان کرد: شاید علت اصلی عدم مدیریت صحیح در وضعیت پسماند استان، نبود یک اراده‌ی منسجم در مدیریت شهری استان برای حل مشکل پسماند در دهه‌های اخیر بوده است، اما از سال 92 اقداماتی شروع شده و زباله سوز در نوشهر با ظرفیت 200 تن در روز و همچنین در ساری با ظرفیت 450 تن در  روز فعالیت می‌کند.

ابراهیمی بیان کرد: خوشبختانه شرکت‌‌های دانش بنیان هم وارد کار شدند و الان یک زباله‌ی 40 تنی توسط شرکت‌های دانش بنیان خود استان مازندران به مرحله‌ی تست گرم رسیده است و با قول مدیران برای حل مشکلات زمینه‌ای این هم به زودی به مرحله‌ی بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری برای این تکنولوژی داخلی به مراتب از سرمایه گذاری برای تکنولوژی خارجی پایین‌تر است، هم اکنون 27 سایت رسمی دفن زباله‌ی استان از هیچ استانداردی برخوردار نیست و نیاز به اراده‌ی جدی برای حل آن داریم.

ابراهیمی افزود: با توجه به قانون بودجه‌ی سال 99 که 35 درصد از عوارض آلایندگی به صندوق ملی محیط زیست وارد شود، به نظر کمک خوبی خواهد شد تا بتوانیم از شرکت‌های دانش بنیان برای حل مشکل پسماند حمایت کنیم و در طرح جامع مدیریت پسماند این 27 سایت رسمی و تعدادی هم سایت غیررسمی به 9 سایت کاهش پیدا می‌کند.

وی در مورد استفاده از انرژی این زباله‎ها گفت: از انرژی این زباله‌ها در گام بعدی، صحبت‌هایی شده تا بتوانیم از انرژی این زباله‌ها برای تولید برق استفاده کنیم.

پسماند در شمال کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر