کد خبر: 987821 A

عسگری:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ۴۳ طزح جهاش تولید از ایجاد۷۰ هزار فرصت شغلی با افتتاح این طرح هادر استان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حشمت الله عسگری در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تهران با اشاره به لزوم تحقق شعار جهش تولید اظهار داشت: بر اساس تفاهم نامه استانداری با سازمان برنامه و بودجه کشور ۴۳ طرح جهش تولید تعریف شده که با افتتاح این طرح ها برای ۷۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد می شود، همچنین این طرح ها با تجمیع اعتبارات بخش خصوصی و دولتی با اعتباری بالغ بر یک هزار و ۳۶۴ میلیارد ریال مورد بهره برداری قرار می گیرد.

وی ادامه داد: برای تکمیل شدن این طرح ها از ظرفیت های ستاد تسهیل، اعتبارات تبصره ۱۸ و تسهیلات کرونا و همچنین تسهیلات طرح رونق تولید استفاده می کنیم تا این طرح ها را تکمیل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به پرداخت تسهیلات کرونایی به واحدهای تولیدی تصریح کرد: در چند ماه گذشته تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات کرونایی برای حمایت از واحدهای تولیدی در سطح استان تهران پرداخت شده است.

عسگری سپس گفت: برای سرمایه در گردش واحدهای صنعتی یک هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات تبصره ماده ۱۸ پرداخت شده و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز در حمایت از واحدهای بخش کشاورزی اعتبار پرداخت کردیم، به علاوه جهت حمایت از واحدهای تولیدی مشکلی وجود ندارد و تلاش می کنیم بتوانیم از ظرفیت های موجود برای کمک به رونق تولید و اشتغال استفاده کنیم.

وی سپس خاطرنشان کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا چند واحد تولیدی در استان تعطیل شد که با حمایت های همه جانبه علاوه بر اینکه این واحدهای تعطیل بازگشایی شدند شاهد افزایش ظرفیت تولید در سطح استان هستیم و در حال حاضر به غیر از تالارهای پذیرایی هیچ واحد تولیدی و خدماتی در استان تهران تعطیل نیستند و همچنین شاهد کاهش نرخ بیکاری در سطح استان هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر