سرخط خبرها:
کد خبر: 987487 A

عوامل انتشار شایعه تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز توسط ماموران پلیس فتا شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا، طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز در فضای مجازی منتشر شد. شایعه‌ای که به یک پرونده قضائی در دادگستری استان هم استناد کرده بود.

حالا با گذشت چند روز رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی از شناسایی عوامل انتشار دهنده شایعات در خصوص تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز خبر داد.

سرهنگ "محمودی" در این رابطه گفت: طی رصدهای فنی و پلیسی توسط کارشناسان پلیس فتا، افرادی که در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار و ترویج شایعه‌ای مبنی بر پشت پرده تجارت اعضای بدن بیماران مبتلا به کرونا در تبریز کرده بود شناسایی شدند.

"حسینی" رئیس روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این رابطه گفت: این خبر به اندازه ای مضحک و واضح دروغ بود که دانشگاه علوم پزشکی تبریز هیچ نیازی به تکذیبیه ندید.

"علیلو" دادستان عمومی و انقلاب استان آذربایجان شرقی با اشاره به بر خلاف واقع و کذب بودن این خبر، اعلام کرد: نه در دادسرای عمومی و انقلاب تبریز بلکه در هیچ یک از محاکم قضائی استان پرونده ای در خصوص تجارت اعضای بدن بیمار مبتلا به کرونا تشکیل نشده است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، در عین حال مسئولان قضائی و انتظامی استان آذربایجان شرقی به شهروندان توصیه کرد: برای اطلاع از صحت و سقم اخبار، به رسانه ها و خبرگزاری های معتبر مراجعه و به شایعات منتشر شده در فضای مجازی توجهی نکرده و از بازنشر آنها خودداری کنند.

رئیس پلیس فتای آذربایجان شرقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر