کد خبر: 987053 A

معاون استاندار لرستان در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با اشاره به قرار گرفتن ۴ شهرستان در وضعیت حاد کرونا از اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی در این شهرستان‌ها خبر داد.

«محمود ثمینی» معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره وضعیت استان لرستان در زمینه کرونا اظهار داشت: وضعیت کلی استان قرمز است و کماکان در قاطبه شهرستان‌های ما وضعیت قرمز را شاهد هستیم و تنها یکی دو شهر در وضعیت زرد قرار دارند. متاسفانه چهار شهرستان از وضعیت قرمز فراتر رفتند و شرایط در آنها حاد شده است. 

او درباره اعمال محدودیت‌ها در لرستان با توجه به قرار گرفتن برخی شهرهای این استان در وضعیت هشدار اظهار داشت: چهار شهرستان الیگودرز، درود، پل دختر و کوهدشت از سوی ستاد ملی کرونا به عنوان شهرهای با وضعیت حاد اعلام شده‌اند و محدودیت گروه های دو، سه و چهار مشاغل در این شهرها اعمال می‌شود.

ثمینی افزود: به فرمانداران این شهرستان‌ها اعلام شد تا جلسه ستاد شهرستان را سریعا برگزار کنند و تمام محدودیت‌هایی که در این سه گروه وجود دارد را در این شهرستان‌ها نیز اعمال کنند.

معاون استاندار لرستان گفت: با توجه به شرایط استان تمام شهرها باید محدودیت‌های مشابه را نه به آن شدتی که برای چهار شهرستان حاد در نظر گرفته شده، بلکه برخی از محدودیت‌ها را به تناسب شرایط اجرا کنند تا از این شرایط خارج شویم.

او در پاسخ به این سوال که آیا خروجی این جلسه ضمانت اجرائی در راستای اعمال محدودیت‌ها دارد یا خیر؟ گفت: از آنجائی که مصوبه ستاد ملی کرونا حکم قانون را دارد، به تبعیت از ستاد ملی تمامی محدودیت‌های ذکر شده با حضور دستگاه محترم قضائی، تعزیرات، فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های اجرائی اعمال خواهد شد.

او در پاسخ به این سوال که برای چهار شهرستان محدودیت تردد هم در نظر گرفته شده است یا خیر؟ گفت: این چهار شهرستان در آن چند گروه ذکر شده قرار می‌گیرند و تنها بخش امورات خدماتی از جمله بانک، اورژانس، بیمارستان و غیره باز هستند و به جز این موارد خدماتی تمام مسائل دیگر را محدودیت در بر می‌گیرد، اما محدودیت تردد در اینجا دیده نشده و نمی‌توانیم فراتر از قانون حرکت کنیم و به فرمانداران تاکید کردیم در این چارچوب‌ها اعمال محدودیت کنند.

معاون استاندار لرستان درباره ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان نیز گفت: تقریبا در مرکز استان تخت‌ها تا هفته گذشته تکمیل بود و در برخی از شهرستان‌ها چند تخت بستری و آی سی یو وجود داشت، اما به تناسب محدودیت هایی که ایجاد شده، تقریبا می توان گفت شرایط ما بحرانی است و اگر مردم رعایت نکنند، حتما با مشکلات درمانی و بستری مواجه خواهیم بود.

ثمینی در پایان گفت: از مردم کمک می طلبیم که همچون قبل ما را همراهی کنند و به آن دسته از افرادی هم که به هر دلیلی پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند و منجر به ابتلای دیگر مردم به این ویروس می‌شوند هشدار می‌دهیم که پروتکل‌ها را رعایت کنند که اگر این موارد را رعایت نکنند، حتما برخورد قانونی با آنها صورت خواهد گرفت.

لرستان کرونا محمود ثمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر