کد خبر: 986563 A

رییس پلیس راهور تهران بزرگ از اعمال قانون رانندگان و مسافران فاقد ماسک از روز شنبه گذشته خبر داد.

سردار «محمدحسین حمیدی» رییس پلیس راهور تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره جریمه افراد فاقد ماسک گفت: این اعمال جریمه فقط برای رانندگان خودروهای حمل و نقل عمومی شامل تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها است.

وی ادامه داد: به مدت 10 روز دوره آموزش، تذکر، اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در این خصوص انجام شد و در حال حاضر این مدت به پایان رسیده است و همکاران من علاوه بر اطلاع‌رسانی که از طریق رسانه‌ها انجام شده است به صورت فیزیکی در شهر حضور یافته و در این خصوص اطلاع‌رسانی و تذکر داده‌اند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: از روز شنبه اعمال قانون تاکسی‌ها و اتوبوس‌هایی که رانندگان یا سرنشینان فاقد ماسک دارند، اعمال می‌شود. هر خودروی حمل و نقل عمومی اعم از اتوبوس و تاکسی که راننده یا مسافر آن از ماسک استفاده نکرده باشند برابر کد‌هایی که اعلام شده است، جریمه می‌شوند.

سردار حمیدی با بیان اینکه کد این جرائم در دست‌افزارهای پلیس مشخص شده است، تصریح کرد: برابر قانون به ازای هر سرنشین فاقد ماسک مبلغ 20 هزار تومان و به ازای رانندگان تاکسی یا اتوبوس که از ماسک استفاده نکنند از 50 تا 100 هزار تومان جریمه خواهند شد.

وی ادامه داد: امیدواریم مردم و رانندگان در این زمینه رعایت کامل را داشته باشند و ما در همان 10 روز که برای آموزش زمان گذاشتیم اثرات مثبت آن را دیدیم و ان‌شاءالله جریمه در این خصوص به حداقل خود می‌رسد.

سردار محمد حسین حمیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر