کد خبر: 986246 A

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از کشف ۲۰ میلیارد ریال کالای قاچاق از انباری در جنوب تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "علی ولیپور گودرزی" گفت: سی ام مهرماه خبری مبنی بر اینکه تعدادی از رانندگان خودروهای وانت در انبار متروکه ای در حوالی کهریزک مقادیری کالا تبادل می کنند، بررسی موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

وی بیان داشت: تیمی از کارآگاهان به نشانی اعلامی اعزام شدند و بررسی های اولیه حاکی از این بود که نشانی اعلامی انباری متروکه ای خالی از کالا و اموال می باشد. مراقبت های ویِژه پلیسی آغاز تا اینکه تعدادی خودرو های شوتی وارد انبار متروکه شدند و پس از تحویل کالا به راننده وانت مستقر در انبار محل را ترک و متعاقب آن دو دستگاه خودروی وانت حامل کالا وارد انبار شدند.

این مقام پلیسی ابراز داشت: کارآگاهان موفق شدند در یک عملیات پلیسی هرسه خودرو را توقیف و در بررسی های بیشتر مشخص شد، خودرو های توقیقی حامل تعداد فراوانی لوازم خانگی و تیوب خودرو قاچاق فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی می باشد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی با بیان اینکه رانندگان و سرنشینان خودرو های وانت در مجموع ۵ متهم دستگیر شدند، گفت: متهمان در بازجوئی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف کردند.

سرهنگ گودرزی ابراز داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی کارآگاهان به دست آوردند که انبار اصلی متهمان در حوالی میدان شوش می باشد که نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: با هماهنگی های قضائی تیمی از کارآگاهان به نشانی انبار اعزام و در بررسی های بیشتر مقادیری کالای قاچاق از قبیل لاستیک کامیون، لوازم آشپرخانه ، کمر بند، ماشین ریش تراش کشف کردند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از داخل انبار و سه دستگاه خودرو توقیقی، ۶۵ عدد تیوپ کامیون، ۴ هزار و ۳۰ قلم لوازم آشپرخانه، ۳۸۵ عدد کمر بند و ۸۹۳ دستگاه ماشین ریش تراش کشف شد، افزود: کارشناسان ارزش ریالی کالای کشف شده را ۲۰ میلیار ریال اعلام کرده اند. 

وی  با بیان اینکه کالای کشف شده تحویل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی تهران شد، اضافه کرد: هر ۵ متهم به مرجع قضائی معرفی شدند.

کالای قاچاق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر