کد خبر: 985296 A

براساس پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوا، طی روز پنجشنبه با برقراری شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها، در بیشتر مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایلنا، شاخص کیفیت هوا هم اکنون بر روی عدد97 قرار دارد و هوای پایتخت قابل قبول گزارش شده است. این در حالی است که میانگین این شاخص در 24 ساعت گذشته بر روی عدد 95 قرار گرفت و هوای پایتخت قابل قبول بود. 

بررسی پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح روز پنج‌شنبه (1 آبان 99) با برقراری شرایط جوی آرام و انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها، در بیشتر مناطق پرتردد شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

در طی روز با عدم وزش باد مؤثر شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و به‌تبع آن کیفیت هوا در مناطق پرتردد در شرایط نامطلوب باقی خواهد ماند. همچنین پیش‌بینی می‌شود تداوم وضعیت پایدار و آرام جو تا اواخر وقت پنج‌شنبه و نیز افزایش ترافیک شبانگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق شده و درنتیجه در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت، هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی پنج‌شنبه تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

بر این اساس با کاهش تندی باد تا صبح روز جمعه (2 آبان 99)، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهیم بود اگرچه با توجه به کاهش ترافیک در روز تعطیل، نسبت به روز قبل از میزان کمتری برخوردار خواهد بود. حاکمیت پایداری و سکون جو در طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و به‌تدریج با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

آلودگی هوا شرکت کنترل کیفیت هوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر