کد خبر: 984793 A

در پی انتقال نسرین ستوده به زندان قرچک روابط عمومی اداره‌کل زندان‌های استان تهران از انتقال نسرین ستوده به زندان زنان استان تهران خبر داد.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی اداره‌کل زندان‌های استان تهران اعلام کرد: نسرین ستوده بابت عنوان مجرمانه اجتماع و تبانى به قصد اقدام علیه امنیت کشور به پنج سال حبس و بابت فعالیت علیه نظام جمهورى اسلامى به یکسال حبس محکوم شده بود؛ نسرین ستوده همچنین اخیرا به دلیل محکومیت در یکی از جرایم عمومی به ١٢ سال حبس محکوم شده که محکومیت اخیرالذکر به تازگى قطعى و لازم الاجرا شده است.

 با توجه به ماده ١٣٤ قانون مجازات اسلامى، مجازات اشد در خصوص این زندانى لحاظ مى‌شود و بنابراین با ادغام دیگر موارد محکومیت وی مجازات ١٢ سال حبس برای وی لحاظ مى شود.

 با استناد بند «ب» ماده هفت آیین نامه نحوه تفکیک و طبقه بندى زندانیان مصوب نهم آذر 1385، زندانیان با محکومیت در یکی از جرایم عمومی که متوجه نسرین ستوده نیز مى‌شود، صلاحیت نگهدارى در بند امنیتى را ندارند.

با توجه به اینکه حکم اخیر این فرد قطعى شده و محکومیت ١٢ سال حبس لازم الاجراست، نسرین ستوده به بند عمومى زندان زنان استان تهران (زندان قرچک) منتقل شده است.

نسرین ستوده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر