کد خبر: 984672 A

رئیس پلیس پایتخت در همایش تجلیل از نمونه های ترافیکی، گفت: در ۶ ماهه ابتدای سال گذشته ۳۵ درصد جان باختگان مربوط به موتورسیکلت بود اما امروز این رقم به ۴۸ درصد رسیده است.

به گزارش ایلنا، سردار "حسین رحیمی"، بیان داشت: مقام معظم رهبری در رابطه با نیروی انتظامی فرموده اند نیروی انتظامی، ویترین نظام جمهوری اسلامی ایران است آنچه و البته باید بگوییم که در بین رده های نیروی انتظامی، راهنمایی و رانندگی مانند ویترین پلیس است.

رئیس پلیس پایتخت افزود: همه ما زمانی که از منزل خارج می شویم در کمترین فاصله یک نفر از پرسنل راهنمایی و رانندگی را مشاهده خواهیم کرد، همه شهروندان به نحوی با این مجموعه در ارتباط هستند. به همین سبب به دنبال تجهیز این نیرو هستیم تا خدمات بهتری به مردم ارائه کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به  اینکه در کرونا، در آلودگی هوا و در سرما و گرما، نیروهای راهنمایی و رانندگی به وظیفه خود عمل می کنند و هیچگاه خسته نمی شوند، خاطرنشان کرد:  امروز تهران ترافیک تهران روان است و این تلاش نیروهای راهنمایی و رانندگی است .

سردار رحیمی با اشاره به اینکه جان باختن یک نفر نیز برای ما قابل قبول نیست،تصریح کرد: در ۶ ماهه ابتدای سال گذشته  ۳۵ درصد جان باختگان مربوط به موتورسیکلت بود اما امروز این رقم به ۴۸ درصد رسیده است.

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکهکد جریمه ماسک نزدن امروز تعبیه شده است اما ما باز هم تلاش می کنیم با تذکر امور را جلو ببریم و پروتکل های بهداشتی را وضع کنیم اما اگر افرادی باز هم قانون شکنی کنند قطعا آن ها را جریمه خواهیم کرد، گفت: به پلیس مترو نیز باز هم تاکید کرده ایم که حتی یک نفر را بدون ماسک به داخل مترو راه ندهند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه امروز جامعه هدف پلیس راهنمایی و رانندگی همه مردم هستند، گفت: همین مقوله حساسیت کار پلیس راهنمایی و رانندگی را مشخص می کند و در همین راستا مرکز هوشمند پلیس راهنمایی و رانندگی دو سال پیش در تهران افتتاح شد که در خاورمیانه بی نظیر است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: امروز جان باختن یک عضو یک خانواده متوسط در سانحه رانندگی منجر به از هم پاشیده شدن آن خانواده می شود. ما باید این اتفاق تلخ را به حداقل برسانیم. امروز بی تعارف باید گفت که تخلفات رانندگی توسط موتورسواران در تهران زیاد است.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه با آمدن کرونا، استفاده از موتورسیکلت افزایش پیدا کرده است زیرا قیمت کمتری دارد و به راحتی می توان با آن وارد طرح ترفیک شد و شهروندان را سریع تر به مقصد می رساند اما قانون گریزی موتورسواران زیاد شده است، بیان داشت: برخی موتورسواران امروز محل امن پیاده رفتن شهروندان را ناامن کرده اند .

وی افزود: طرح های زیادی را برای این قانون گریزی های موتورسواران اجرا خواهیم کرد و از آن خسته نخواهیم شد اما زمانی ما به نتیجه خواهیم رسید که شهروندان نیز با ما همراه شوند.

وی با اشاره به اینکه امروز در تهران ۴ میلیون خودرو و ۳ و نیم میلیون موتورسیکلت وجود دارد، گفت: این تعداد کار را بسیار سخت می کند. با این وجود زمانی که ما موتورسواران متخلف را توقیف می کنیم مورد نقد قرار می گیریم. موتورسوارانی که امنیت شهروندان را به خطر می اندازند.

سردار حسین رحیمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر