کد خبر: 984608 A

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: در بررسی علل اصلی افزایش آمار کشته ها و مصدومان؛ یکی از نکات اصلی و کلیدی، مدیریت صحیح صحنه تصادفات است و چنانچه توجه ویژه ای به این مهم صورت نگیرد، تلفات و جراحات بعد از وقوع تصادفات برای حادثه دیدگان افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایلنا، ایستگاه پلیس راه شهر قیامدشت صبح امروز با حضور رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و تنی چند از مسئولان دیگر در سومین روز از گرامیداشت هفته ناجا افتتاح شد.

سرهنگ نورالله خادم در آیین افتتاح ایستگاه پلیس راه شهر قیامدشت، اظهار داشت: پلیس راه وظیفه اصلی مدیریت صحنه تصادفات در راه های برون شهری و ایجاد هماهنگی بین سایر دستگاه های درگیر را برعهده دارد که این امر در فرآیند پاسخ گویی به تصادفات محورهای مواصلاتی کشور از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: بر حسب نوع تصادفات، علاوه بر رانندگان، پلیس، افراد متفرقه و ارگان های مختلفی در صحنه حاضر می شوند برهمین اساس به منظور سازماندهی فعالیت این ارگان ها به صورت همزمان،ایجاد ایمنی در صحنه و همچنین جلوگیری از تصادفات ثانویه و مداخله افراد متفرقه به مدیریتی واحد نیاز است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه عوامل متعددی در افزایش تلفات و صدمات در صحنه حادثه مانند تاخیر در رسیدگی، عدم رعایت مسایل ایمنی، عدم آشنایی به امداد رسانی صحیح به حادثه دیدگان و ... دخیل است، ادامه داد: در بررسی علل اصلی افزایش آمار کشته ها و مصدومان یکی از نکات اصلی و کلیدی، مدیریت صحیح صحنه تصادفات است و چنانچه توجه ویژه ای به این مهم صورت نگیرد، تلفات و جراحات بعد از وقوع تصادفات برای حادثه دیدگان افزایش خواهد یافت.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، برقراری نظم ترافیکی و سرعت بخشیدن به حضور پلیس در صحنه تصادفات احتمالی را از اهداف ایجاد این پاسگاه برشمرد.

 حجت الاسلام والمسلمین " سید حسین امیری " امام جمعه ، " حسین فتحی " نایب رئیس شورای اسلامی شهر و رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل ترافیک، "حسین ترکاشوند " شهردار قیامدشت نیز در این مراسم حضور داشتند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر