کد خبر: 983859 A

سردار رحیمی خبر داد:

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف ۲۵۰ میلیارد تومان اموال قاچاق و ۵۲۰۰ میلیارد فرار مالیاتی از سوی پلیس امنیت اقتصادی پایتخت خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار حسین رحیمی در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های فرماندهی انتظامی تهران بزرگ که بامداد امروز در مقر مرکزی فاتب برگزار شد، گفت: همکاران من در پلیس با عشق و علاقه و تلاش شبانه روزی امنیت را برای تمام مردم برقرار کرده و اجازه نخواهند داد تا افراد اندک نظم جامعه را به هم بزنند.

وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ انجام شده است، این یعنی بطور میانگین هر سه ثانیه یک تماس با ۱۱۰ برقرار شده که از این تعداد بالغ بر دو میلیون و ۳۰۰ هزار تماس منجر به عملیات شده است.

رییس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه نتیجه این اقدامات سبب رضایتمندی ۹۵ درصدی از پلیس شده است به تشریح وظایف پلیس های تخصصی پایتخت پرداخت و گفت: پلیس پیشگیری با اجرای طرح های مختلف برخورد با مجرمان را در سطح محلات در دستور کار خود قرار داد و از ابتدای امسال تا کنون پنج مرحله طرح" بدر " اجرا شده و با مالخران، خرده فروشان و مجرمان مقابله جدی شده است.

سردار رحیمی با بیان اینکه پلیس امنیت عمومی مسئولیت برخورد با جرایم مهم در حوزه سلاح، اراذل و اوباش و ... را دارد، تصریح کرد: با اقدامات ماموران این یگان در هفت ماهه امسال ۳۹۲ قبضه سلاح جنگی و شکاری کشف و ۱۷ گروه وارد کننده سلاح منهدم شده است. در بحث مقابله با اراذل و اوباش نیز با اجرای طرح" اقتدار" برخوردی قاطع با مخلان نظم و امنیت داشته ایم.

وی درباره اقدامات پلیس مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز به طور شبانه روزی در برخورد با قاچاقچیان، خرده فروشان و جمع آوری معتادان متجاهر فعال است و طرح "ظفر" نیز در همین راستا اجرا می شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اقدامات پلیس آگاهی گفت: این پلیس مسئولیت برخورد با جرایم سازمان یافته و جرایم جنایی نظیر تجاوز به عنف، قتل، گروگان گیری، سرقت مسلحانه و ... را بر عهده دارد که نتیجه این اقدامات کاهش ۲۴ درصدی جرایم جنایی در نیمه نخست امسال است.

رحیمی درباره جرائمی مانند سرقت خاطرنشان کرد: در شش ماهه امسال ۷۳ درصد جرایم رخ داده در حوزه سرقت، از سوی پلیس کشف شده و سهم تهران از میزان کل جرایم در کشور از ۲۹ درصد به ۲۱ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه پلیس فتا نیز ۸۵ درصد جرایم و شکایات ثبت شده در این حوزه در پایتخت را ثبت کرده است، گفت: پلیس امنیت اقتصادی ما ۲۵۰  میلیارد تومان اموال قاچاق را کشف کرده است که این آمار نسبت به سال قبل هفت درصد افزایش داشته است. همچنین ۵۲ هزار میلیارد فرار مالیاتی نیز کشف شده است.

رییس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در حوزه پلیس راه و پلیس راهور نیز با تمرکز بر انضباط بخشی ترافیکی و تقدم در برخورد با تخلفات حادثه ساز، توانستیم تصادفات فوتی را در حوزه راه ۴۸ درصد و در بخش درون شهری ۸ درصد کاهش دهیم.

رحیمی تاکید کرد: امروز دشمن سرمایه گذاری کرده تا امنیت ما را دچار اخلال کند و ما در جریان این اقدامات هستیم اما مردم عزیز بدانند که ما با تمام توان برای تامین امنیت آنان گام بر می داریم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر