کد خبر: 982302 A

​معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری تهران جزئیات محدودیت‌های کرونایی در دستگاه های اجرایی را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا عباس پاشا درباره ابلاغیه جدید استانداری تهران به مدیران دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران استان تهران در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های ناشی از تشدید شیوع کرونا ویروس گفت: با توجه به نگرانی های ناشی از گسترش شیوع بیماری کرونا در استان تهران، با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری ضرورت تشدید نظارت و اخذ تدابیر جدی در مدیریت اپیدمی بیماری با توجه به مصوبات ستاد ملی و استانی مبارزه با بیماری کرونا و بخشنامه های معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری استخدامی کشور با تاکید استاندار تهران به دستگاه های اجرایی، فرمانداران و شهرداران استان تهران ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه در این ابلاغیه تاکید شده است که نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه ویژه ای مبذول داشته شود، ادامه داد: تمامی کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی مکلف به اجرای صحیح و دقیق پروتکل های بهداشتی در محیط اداری، رعایت بهداشت فردی، خود مراقبتی، خوداظهاری از ابتلا، استفاده اجباری از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و همچنین ارائه خدمات صرفا به مراجعه کنندگانی هستند که از ماسک استفاده می کنند.

​معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری تهران خاطرنشان کرد: عدم رعایت این موارد توسط کارکنان تخلف اداری محسوب شده و برابر بخشنامه صادر شده در پنجم شهریور ماه سال جاری سازمان امور اداری و استخدامی کشور و تاکیدات مکرر ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا با خاطیان مستقیما از سوی مدیران دستگاه اعمال مجازات از اخطار کتبی گرفته تا انفصال موقت می شود.

عباس پاشا با اشاره به مسئولیت مدیران دستگاه های اجرایی گفت: مدیران و مقامات مسئول دستگاه های اجرایی موظفند نسبت به ضدعفونی محیط های اداری و تمهیدات لازم در خصوص تب سنجی روزانه کلیه کارکنان و مراجعین و ممانعت از حضور افراد بدون ماسک و مشکوک به بیماری در محیط کار اقدام کنند. همچنین استفاده از ظرفیت دورکاری با تمهیدات و زیرساخت های لازم دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات مطلوب به صورت الکترونیکی از منزل توسط کارکنان واجد شرایط در راستای اجرای بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور با اولویت کارکنان مبتلا به بیماری های زمینه ای و خاص بالای 60 سال سن و همکاران اناث باردار و مادران دارای فرزند زیر شش سال فراهم شود.

وی تصریح کرد: در راستای توسعه دولت الکترونیک نسبت به تامین و ایجاد زیرساخت جهت پیاده سازی و ارائه خدمات الکترونیکی نظیر پیشخوان الکترونیکی ارباب رجوع با هدف کاهش تردد ارباب رجوع به ادارات باید تدابیر و اقدامات لازم انجام شود.

​معاون توسعه و مدیریت منابع استانداری تهران خاطرنشان کرد: حتی المقدور کلیه همایش ها، جلسات عمومی، برنامه های آموزشی و نشست های تخصصی با استفاده از امکانات و فناوری های ارتباط غیرحضوری از قبیل وبینار، ویدئو کنفرانس، شبکه های اجتماعی و آموزش های مجازی و نظایر آنها برگزار شود. در صورت اجتناب ناپذیر بودن برگزاری حضوری جلسات با حداقل شرکت کننده و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شود.

عباس پاشا تاکید کرد: با توجه به گسترش و تکرار شیوع بیماری و همچنین حساسیت اکثر جامعه نسبت به رخداد این بیماری علاوه بر مداخله دولت نیازمند آگاهی بخشی و توانمندسازی و مشارکت آحاد جامعه برای مهار و کنترل اپیدمی بیماری هستیم، لذا باید تا حد ممکن با مداخلات محدود کننده از شیوع گسترده این بیماری جلوگیری کنیم.

غلامرضا عباس پاشا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر