کد خبر: 981369 A

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران:

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در تهران سبب شد تا به وضعیت بحرانی کرونا برسیم و اکنون با وجود اشباع بیمارستان‌ها، چاره‌ای جز برخورد وجود ندارد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حمیدرضا گودرزی در جلسه اتخاذ تصمیم در مورد نحوه برخورد با افراد فاقد ماسک در سطح شهر تهران، با اشاره به افزایش میزان مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در تهران اظهار داشت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی در تهران سبب شد تا به وضعیت بحرانی کرونا برسیم و اکنون با وجود اشباع بیمارستان‌ها، چاره‌ای جز برخورد وجود ندارد.

وی ادامه داد: اتخاذ راهکارهایی چون غربالگری، الزام استفاده از ماسک، مراقبت‌های عمومی و قرنطینه ضروری است؛  چرا اکنون میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان تهران به ۳۲ درصد رسیده است.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا مبنی بر سختگیری نسبت به عدم استفاده از ماسک تصریح کرد: کسانی که مبتلا به کرونا هستند، حتما باید اطلاع دهند و خارج شدن آنها از قرنطینه باید با هماهنگی باشد که در صورت عدم اطلاع ۲۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

گودرزی با تاکید به برخورد جدی با متخلفان گفت: افراد بالای ۱۸ سال باید در همه مکان ها اعم از سربسته و باز از ماسک استفاده کنند و تیم‌های انتظامی، بازرسان بهداشت و درمان و عوامل بسیج نیز بر این امر نظارت خواهند داشت و در صورت استفاده نکردن از ماسک بار اول تذکر و ثبت مشخصات و بار دوم به میزان ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

وی عنوان کرد: در حوزه واحدهای صنعتی و صنفی نصب کد سلامت ضروری است و در صورت عدم رعایت موارد بهداشتی در مرحله اول تذکر، مرحله دوم ۳۰۰ هزار تومان جریمه، بار سوم یک میلیون تومان جریمه و در صورت تکرار در مرتبه چهارم پلمپ می شوند.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران ادامه داد: در ناوگان حمل و نقل عمومی نیز همه موظف به استفاده از ماسک هستند و جریمه جابجایی افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند ۵۰۰ هزار تومان برای شرکت اتوبوسرانی مربوطه است؛ همچنین در اتوبوس و تاکسی در صورت عدم استفاده راننده بار اول تذکر بار دوم ۱۰۰ هزار تومان جریمه و به ازای هر مسافری که از ماسک استفاده نکند ۲۰ هزار تومان جریمه می شوند.

گودرزی همچنین خاطرنشان کرد: در مقابله با این بیماری نیازمند همکاری مردم و اصناف هستیم و امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی نیاز به جریمه نبوده و با این همکاری موثر بتوانیم از این شرایط دشوار عبور کنیم.

معاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر