کد خبر: 981278 A

رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور درباره ورود اطلاعات مددجویان در سامانه دانشجویی جهت واریز هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی توضیح داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید رضازاده، رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه امسال با آغاز سال تحصیلی سازمان بهزیستی برای ساماندهی حمایت مالی از دانشجویان تحت پوشش شیوه‌نامه‌ای را به استان‌ها ابلاغ کرده است، گفت: در این شیوه‌نامه توضیح داده شده که افرادی که مشمول دریافت حمایت‌های مالی هستند چه کسانی هستند و به چه میزانی می‌توانند از این حمایت‌های مالی استفاده کنند؛ در این راستا سامانه دانشجویی برای دانشجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: از همه دانشجویان تحت پوشش چه افرادی که در سال‌های قبل وارد دانشگاه شدند و از طریق واحدهای استانی، حمایت‌های مالی به آنها پرداخت شده و چه افرادی که امسال در دانشگاه‌ها قبول و وارد دانشگاه می‌شوند درخواست می‌شود که وارد این سامانه شوند و بعد از این که رمز ورود و نام کاربری را از سامانه دریافت می‌کنند، وارد سامانه شوند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: با توضیحاتی که در آنجا ارائه شده افراد می‌توانند وارد سامانه شوند و اطلاعات مربوط به قبولی و نوع دانشگاه را وارد کنند پس از آن نیز باید هر ترم اطلاعات ترمی خود را وارد کنند تا بتوانیم هزینه را برای آنها پرداخت کنیم.

رضازاده درباره افرادی که مشمول دریافت حمایتهای مالی هستند، توضیح داد: در شیوه‌نامه‌ای که در سامانه وجود دارد، با جزئیات توضیح داده شده است. ما قانونا موظف هستیم به معلولانمان که برای هفت دهک پایین هستند حمایت‌های مالی دانشجویی را پرداخت کنیم فرزندان مراکز شبه خانواده، امدادبگیر و فرزندان انتقال یافته به زندگی مستقل نیز مشمول دریافت صددرصدی این شهریه می‌شوند که البته باید قبل از ۱۶ سالگی در سازمان بهزیستی پذیرش شده باشند. این افراد کسانی هستند که صد درصد شهریه را دریافت می‌کنند.

وی یادآور شد: اگر در سال جاری و سال‌های آتی بتوانیم بودجه را فراهم کنیم، برای دو گروه دیگر نیز حمایت‌های مالی را خواهیم داشت که این گروه‌ها شامل زنان سرپرست خانواری هستند که دارای پرونده باشند، یا فرزندان آنها در سازمان بهزیستی باشند و همچنین فرزندانی که سرپرست آنها معلول شدید یا بسیار شدید باشند که آنها نیز باید مورد تایید کمیسیون پزشکی قرار گرفته باشند.

رییس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری سازمان بهزیستی کشور همچنین درباره موارد استثنایی که ممکن است فاقد برخی از شرایط مذکور باشند؛ به طور مثال پذیرش سن کمتر از ۱۶ سال در فرزندان مراکز شبه خانواده، خاطرنشان کرد: اگر فردی بعد از ۱۶ سال پذیرش شده باشد، کمیته ستاد سازمان این موارد را بررسی کرده و ترتیب اثر خواهد داد. بنابراین به همه دانشجویان تحت پوشش توصیه می‌شود که وارد سامانه شوند و اطلاعات خود را وارد کنند که بتوانیم شهریه را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: همانند سنوات قبل به دانشجویانی که در دانشگاه های دولتی نیاز به پرداخت شهریه ندارند براساس بودجه ای که داریم شهریه تشویقی و کمک هزینه تشویقی پرداخت می‌شود؛ بنابراین لازم است همه دانشجویان چه افراد در دانشگاه‌های دولتی و چه دانشگاه های غیردولتی که نیازمند پرداخت شهریه هستند، وارد سامانه دانشجویی به آدرس / http://students.behzisti.net/ و اطلاعات خود را تکمیل کنند.

مجید رضازاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر