کد خبر: 981154 A

رئیس سازمان محیط زیست:

رئیس سازمان محیط زیست گفت: باید به آینده توجه کنیم و سیاست مداران را آگاه کنیم تا با آینده بازی نکنند، چرا که تنوع زیستی باید برای نسل‌های بعد حفظ شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «عیسی کلانتری» رئیس سازمان محیط زیست در اولین همایش تنوع زیستی ضمن اشاره به اهمیت تنوع زیستی کشور بیان کرد: این تنوع قربانی سه مسئله شده است، افزایش مصرف، مشکلات سیاسی بین‌المللی و همینطور تغییر اقلیم که افزایش مصرف، فشار بیش از حد بر محیط زیست ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: مثلاً در رابطه با مصرف آب باید ۴۰ میلیارد آب کمتری مصرف کنیم تا تنوع زیستی ما باقی بماند.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: یکی از مشکلات ما خشکسالی‌هایی است که به خاطر این ۴۰ میلیارد آب مصرفی اتفاق می‌افتد و حیوانات و گیاهان را به شدت در معرض خطر قرار داده است، هزینه‌هایی که در محیط زیست می‌شود، برای کنترل این موضوع کافی نیست و همینطور مسائل سیاسی داخلی و خارجی هم تنوع زیستی را تهدید می‌کند و هیچ کشوری خودش را مقید به حفظ تنوع زیستی خلیج فارس نمی‌داند.

کلانتری بیان کرد: کشور ما قربانی اهداف کوتاه مدت شده است، چون ما کوتاه مدت فکر می‌کنیم، باید ببینیم که برای سه نسل بعد در رابطه با کارهای غیر حرفه‌ای چه حرفی برای گفتن داریم، باید اولویت ما حفظ منابع ژنتیکی کشور باشد.

وی در پایان گفت: ما باید به آینده توجه کنیم و سیاست مداران را آگاه کنیم تا با آینده بازی نکنند، چرا که تنوع زیستی باید برای نسل‌های بعد حفظ شود.

عیسی کلانتری تنوع زیستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر