کد خبر: 981124 A

شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت از تدام هوای ناسالم برای گروه‌های حساس طی امروز و فردا خبر داد.

به گزارش ایلنا،‌ میانگین شاخص کیفیت هوای تهران هم اکنون بر روی عدد ۱۲۱ قرار دارد و هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است. 

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، این شاخص در ۲۴ ساعت گذشته بر روی عدد ۱۱۸ قرار داشت و هوای پایتخت برای گروه‌های حساس ناسالم بود. 

بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز دوشنبه (۲۱ مهر ۹۹) با توجه به برقراری جو نسبتاً پایدار و آرام طی ساعات گذشته و انباشت آلاینده‌ها از روز قبل، همچنین همزمان با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق افزایش یافته و در بیشتر مناطق شاهد برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس خواهیم بود. 

با تداوم این وضعیت جوی و عدم وزش باد مؤثر در طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند. در شامگاه دوشنبه با افزایش ترافیک و تجمع آلاینده‌ها، انتظار می‌رود کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. با عدم وزش باد مؤثر تا صبحگاه روز سه‌شنبه (۲۲ مهر ۹۹) و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افرایش پیدا کرده و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با حاکمیت جو آرام و پایدار در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها محدود خواهد شد و با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت سه‌شنبه پیش‌بینی می‌شود تجمع آلاینده‌ها و افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از تردد خودروها سبب برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت گردد.

در چنین شرایطی افراد مبتلا به بیماری‌ قلبی یا ریوی،‌ سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. 

کیفیت هوای پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر