کد خبر: 981046 A

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: در سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان دانشگاه تهران، از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات برای فراهم کردن بستری مناسب برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استفاده شده است.

به گزارش ایلنا، مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران درباره راه‌اندازی سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران، گفت: معاونت فرهنگی و اجتماعی به عنوان عضوی از مجموعه بزرگ دانشگاه تهران همواره تلاش کرده‌ایم تا زمینه ارائه خدمات نوین به دانشجویان را در بخش‌های مختلف فراهم کنیم.

وی ادامه داد: اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در راستای ایجاد ظرفیت‌های به‌روز و نوین درصدد ایجاد سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان برآمد و به تازگی این سامانه راه‌اندازی شده است و سامانه نگارستان یکی از کامل ترین سامانه‌ها در ارائه خدمات در حوزه فرهنگی و اجتماعی به دانشجویان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه دانشجویان از این سامانه استقبال خوبی داشتند، گفت: حدود یک هفته از راه‌اندازی رسمی سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان می گذرد و تاکنون بیش از 35 هزار بازدید از این سامانه به ثبت رسیده است.

سرسنگی در خصوص ظرفیت‌های موجود در این سامانه تأکید کرد: در این سامانه از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات برای فراهم کردن بستری مناسب برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی استفاده شده است. تمام دانشجویان دانشگاه بعد از ورود به این سامانه دارای یک پروفایل شخصی هستند و می توانند بر حسب علاقه در تشکل های دانشجویی عضو شوند. همچنین امور تشکل‌های دانشجویی، مستندسازی و ثبت فعالیت‌ها، یکسان‌سازی فرآیندها، انجام امور تشکل‌های دانشجویی بدون مراجعه حضوری دانشجویان در این سامانه قابل انجام است. دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجویی و تشکل‌های اسلامی می‌توانند تمام امور خود را مطابق ضوابط مندرج در آئین‌نامه‌ها، در این سامانه انجام دهند. 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه تهران با استفاده از این سامانه می‌توانند بر حسب علاقه خود در تشکل‌های دانشجویی عضو شوند و از امکانات و خدمات حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه استفاده کنند. همچنین این سامانه برای کارکنان دانشگاه تهران نیز به زودی قابل دسترس خواهد بود. 

سرسنگی در پایان خاطر نشان کرد: امکانات متعدد دیگری نیز در سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان از جمله انتخابات تشکل‌های دانشجویی، ثبت‌نام جشن دانش‌آموختگی، نودانشجویان، کارگاه‌های آموزشی، اردوها، مسابقات فرهنگی و هنری، همایش‌ها، جشنواره‌ها و نظرسنجی در نظر گرفته شده است.

اجتماعی و سیاسی دانشگاه تهران فرهنگی و اجتماعی فعالیت های فرهنگی فناوری اطلاعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر