کد خبر: 980714 A

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با اشاره به اینکه تهران پیشانی کشور است، گفت: استان تهران برای اقدامات منابع طبیعی از نگاه ملی برخوردار است.

به گزارش ایلنا، علینقی حیدریان در جلسه شورای هماهنگی این اداره کل اظهار داشت: با توجه به وجود پایتخت در استان تهران و شرایط خاص حاکم بر آن، علاوه بر نگاه استانی، نگاه ملی نیز به اقدامات منابع طبیعی وجود دارد.

وی افزود: بسیاری از اقداماتی که در استان تهران با موفقیت همراه بوده به عنوان الگوی مناسب در دیگر استان‌ها تعمیم داده شده که از این رو لازم است با همت و تلاش مضاعف فعالیت‌ها در حوزه منابع طبیعی طوری انجام شوند که شاهد موفقیت بیش از پیش آنها باشیم.

حیدریان خطاب به مسئولان و رؤسای ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌های استان تهران تأکید کرد: بنا به تأکیدات رئیس قوه قضائیه و تعامل خوب به وجود آمده بین منابع طبیعی و ثبت اسناد، اجرای طرح کاداستر اراضی ملی و دولتی باید در صدر فعالیت شهرستان‌ها قرار داشته باشد.

این مسئول منابع طبیعی استان تهران در ادامه یادآور شد: از آنجائی که طرح کاداستر در پیشگیری از تعرضات و تخلفات به عرصه های ملی و رفع مشکلات ثبتی و حقوقی نقش مؤثری دارد، عزم جدی منابع طبیعی و ثبت اسناد بر اجرای کامل این طرح در سطح استان تهران است که با توجه به ارزش افزوده بالای زمین در استان تهران اجرای این طرح از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، رئیس شورای هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اجرای بند ب ماده 29 قانون احکام دائمی کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به پتانسیل های خوبی که در شهرستان ها وجود دارد باید از ظرفیت این بند قانونی برای مشارکت تشکل ها و جوامع محلی در انجام پروژه های منابع طبیعی استفاده کرد.

وی بر اجرای طرح 9 در 99 که به عنوان نقشه راه سال جاری منابع طبیعی ترسیم شده است تأکید کرد.

منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر