کد خبر: 980370 A

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با طعمه برنده شدن در قرعه کشی اپراتورهای تلفن همراه از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" در تشریح این خبر گفت: بیست و یکم تیرماه خانمی ساکن غرب تهران به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد، شخصی ناشناس با تماس با وی خود را نماینده یکی از اپراتورهای تلفن همراه معرفی کرده است و اعلام کرد که من برنده کاربران خوش حساب قرعه کشی برنامه زنده رادیویی شده ام. و متعاقب آن مبلغ 460 میلیون ریال از حساب های بانکی ام سرقت کرده اند.

وی توضیح داد: بلافاصله موضوع در دستور کار افسران سایبری پلیس فتا پایتخت قرار گرفت و با تلاش های شبانه روزی مهندسان، رد پای متهم در فضای مجازی شناسایی شد.

این مقام سایبری با اشاره به اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت متهم شناسایی شد، افزود: در بررسی های پلیسی مخفیگاه متهم شناسایی و با هماهنگی های پلیسی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

وی افزود: متهم در تحقیقات پلیسی اظهار کرد، با ایجاد فضایی شبیه استودیو برنامه های زنده صدا و در حال پخش رادیویی، با ترفند های مختلف در ذهن افراد قربانی خود نفوذ کرده و با مهندسی اجتماعی آنها را به پای دستگاه خودپرداز می کشاندم سپس برای واریز مبلغ اهدایی و جایزه با وارد کردن اطلاعات بانکی افراد در قدم بعدی وجوه کارت بانکی شان را سرقت می کردم و بلافاصله مبالغ سرقت شده از حساب ها را برداشت می کردم.

رئیس پلیس فتا پایتخت در خاتمه به شهروندان توصیه کرد: در کلاهبرداری های تلفنی افراد با عناوین مختلف در دام مجرمان می افتند ولی در نهایت به یک شکل صورت می گیرد و آن هم ترغیب نمودن مالباخته جهت مراجعه به نزدیکترین دستگاه خود پرداز و تن دادن به خواسته های کلاهبرداران سایبری است .لذا به تبلیغات و تماس های مشکوک وسوسه انگیز نباید توجه کرد و جهت گرفتن جایزه نیازی به درج اطلاعات حساب های بانکی شامل رمز اول و دوم و سایر اطلاعات کارت نیست و در صورت مواجهه با این گونه تماس ها بدانید که موضوع خوش حسابی و برنده شدن جعلی بوده و موضوع را از طریق سایت اینترنتی فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir اطلاع رسانی کنید.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر