کد خبر: 979605 A

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۲۳۰ بیمار مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۷ هزار و ۸۸۸ نفر رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به آمار مبتلایان به ویروس کرونا گفت: از دیروز تا امروز ۱۷ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۳۹۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۵۲ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴۸۸ هزار و ۲۳۶ نفر رسید.

وی بیان کرد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۷ هزار و ۸۸۸ نفر رسید.

لاری افزود: خوشبختانه تاکنون ۳۹۹ هزار و ۳۰۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند و ۴۳۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته‌ی سخنگوی وزارت بهداشت تاکنون چهار میلیون و ۲۳۲ هزار و ۶۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری در مورد وضعیت استانها گفت: استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

ویروس کرونا سیما سادات لاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر