کد خبر: 979287 A

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد:

سخنگوی وزارت بهداشت از فوت ۲۳۹ بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۱۶ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۸۲۰ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴۸۳ هزار و ۸۴۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۷ هزار و ۶۵۸ نفر رسید.

لاری بیان کرد: خوشبختانه تا کنون ۳۹۷ هزار و ۱۰۹ نفر از بیماران، بهبودیافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند و ۴۲۷۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته‌ی سخنگوی وزارت بهداشت تاکنون چهار میلیون و ۲۰۷ هزار و ۶۳۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در مورد وضعیت استان‌ها گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند، استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

ویروس کرونا ماسک بزنید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر