کد خبر: 978856 A

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه مناقشه آذربایجان و ارمنستان، فتنه ای است که به منطقه تحمیل شده، گفت: توصیه ای که می توانیم به طرف های درگیر داشته باشیم، این است تا از طریق راه حل سیاسی موضوع را فیصله دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در بدو ورود به استان اردبیل در جمع خبرنگاران، هدف از این سفر را بازدید از یگان های مرزی و ارزیابی میزان آمادگی مرزبانان عنوان و اظهار کرد: درگیری بین قوای نظامی آذربایجان و ارمنستان در مرزهای مشترک شمالی کشور یک مناقشه قدیمی بوده و فتنه ای است که به منطقه تحمیل شده؛ امیدواریم هرچه زودتر این مناقشه حل و فصل و درگیری ها در منطقه خاتمه یابد.

وی، امنیت و آرامش را مطالبه اصلی مردم منطقه عنوان و بیان کرد: اتفاقی که در منطقه رخ داده خوشایند هیچ یک از مردم آن نبوده وچیزی که مردم کشورمان وکشورهای درگیر در این موضوع مطالبه می کنند، امنیت و آرامش در منطقه است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به برخورد چندین راکت طرف های درگیر به اراضی جمهوری اسلامی، تصریح کرد: بعضا در تبادل آتش بین دوکشور در منطقه گلوله هایی به سمت خاک کشورمان اصابت می کند که در این رابطه به هر دو طرف تذکراتی داده ایم.

سردار رضایی ادامه داد: توصیه ای که می توانیم به طرف های درگیر داشته باشیم، این است تا از طریق راه حل سیاسی مناقشه را فیصله دهند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: مرزبانان ما در صحنه هستند و تذکرات لحظه ای به آنها می دهند و ما آماده هستیم به طرفین درگیری برای حل و فصل مناقشه کمک کنیم.

سردار رضایی با بیان اینکه مردم خوب ما مرزبان هستند و هم حامی مرزبانان، گفت: مرزبانان ما علاوه بر حضور در صحنه و مدیریت، پایش و اطلاعات آنها نیز کامل و به روز است.

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه بایستی آنچه که حرف دل مردم که همانا آرامش است را به ارمغان بیاوریم؛ تصریح کرد: آرامش در مرزهای کشورمان برقرار و حاکم است ومرزبانان اشراف خیلی خوبی بر منطقه دارند.

 

جانشین فرمانده ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر