کد خبر: 978677 A

واکنش شهردار تهران به افزایش قیمت بلیت حمل‌و‌نقل عمومی:

شهردار تهران درباره لایحه فزایش قیمت بلیت حمل و نقل عمومی گفت: تا وقتی هزینه ها در حال افزایش است طبعاً نباید انتظار داشته باشیم که قیمت بلیت‌ها به همان شکل سابق بماند، چراکه مقدار سوبسید اختصاص یافته در این حوزه با قیمت واقعی افزایش زیادی خواهد داشت و ادامه فعالیت ها را مختل می کند.

به گزارش ایلنا،‌ پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه پاسخگویی‌اش به شهروندان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ به خبرنگاران گفت: سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ نقطه اتصال مستقیم ما با مردم است و شهروندان از طریق این سامانه ها می توانند مسائل و مشکلات خود را مطرح کنند. برای ما مهم است که در قبال طرح مسائل و مشکلات مردم در این سامانه ها، عکس العمل سریع و به موقع  بخش‌های ذیربط وجود داشته باشد.

او گفت: امروز شخصاً ساعتی با شهروندان درباره مشکلاتشان از طریق این سامانه ها صحبت کردم. گزارشات مختلفی  مطرح شد که از جمله آنها املاک در طرح، مشکلات حمل و نقل عمومی و اجرای ماده صد بود که به معاونت های مربوطه ارجاع داده شد. علاوه بر این به صورت دوره ای گزارشات مربوط به  این سامانه ها و مسائل و مشکلات مردم مطرح و بررسی می‌شود و بر آن نظارت وجود دارد.

شهردار تهران گفت: در روزهای اولی که شهردار شدم، بیشتر مسائل مطرح از سوی مردم در حوزه شهرسازی بود که این موضوع هم اکنون در رده چهارم موضوعات مطرح از سوی مردم است و این نشان می دهد که مشکلات این بخش تا حدودی مرتفع شده است به صورت عمومی مراجعات مردم به این سامانه ها نسبت به قبل حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است که می تواند دو دلیل داشته باشد یا نتیجه عملکرد های مناسب بوده است  یا ناامید شدند اما به نظر می رسد نتیجه عملکردها در کاهش مراجعات مردم به آنها تاثیر داشته است.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره لایحه افزایش قیمت بلیط حمل و نقل عمومی گفت: ۶۰ درصد حمل و نقل عمومی را بخش خصوصی به عهده دارد و منصفانه نیست که در شرایط افزایش قیمت ها و تورم در کشور از آنها انتظار داشته باشیم که همچنان با قیمت های قبل کار کنند. قانون به ما می‌گوید اگر برنامه‌ای برای افزایش قیمت بلیط ها وجود دارد باید اول در شورای شهر تصویب شده و بعد با حاکمیت مطرح شود و این مسیر قانونی طی شده است.

او افزود: تا وقتی هزینه ها در حال افزایش است طبعاً نباید انتظار داشته باشیم که قیمت بلیط ها به همان شکل سابق بماند چراکه مقدار سوبسید اختصاص یافته در این حوزه با قیمت واقعی افزایش زیادی خواهد داشت و ادامه فعالیت ها را مختل می کند.

براساس گزارش پایگاه خبری شهر؛‌ او در پاسخ به این سوال که آیا دولت در ماه های اخیر سهم خود از حمل و نقل عمومی را پرداخت کرده است دولت معمولاً با تأخیر سهم خود را پرداخت می کنند، اما در چند ماه اخیر شاهد افزایش بالای قیمت ها بودیم پولی در این بخش از سوی دولت تخصیص نیافته است.

پیروز حناچی افزایش قیمت بلیت مترو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر