کد خبر: 978633 A

شهردار منطقه ۱۱ تهران با اعلام وجود چنار ۸۲ ساله خیابان ولی عصر (عج) از شناسایی ۱۰۶ درخت چنار کهنسال خبر داد که برای تمام آن ها پرونده گیاهپزشکی تشکیل و همگی دارای شناسنامه شدند.

به گزارش ایلنا،‌ نصراله آبادیان، با بیان این که نخستین چنارهای خیابان ولی عصر (عج) در سال ۱۳۱۸ کاشته شده اند؛ گفت: از سوی مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه شناسایی درختان کهنسال و شناسنامه دار کردن آن ها به منظور مراقبت، حفظ و جلوگیری از زوال درختان انجام شده است.

آبادیان با اشاره به این که ۲۶۳۵درخت چنار در خیابان ولی عصر (عج) وجود دارند؛ افزود: ۱۰۶درخت کهنسال در این محور  شناسایی شده که سن آن ها بین ۳۹ تا ۸۲ سال است و تحت پایش و کنترل دائمی هستند.

او وجود درختان کهنسال در بخش مرکزی شهر تهران را میراث طبیعی این منطقه عنوان کرد و ادامه داد: چنار ۸۲ ساله با بن ۵۲۰ ، ارتفاع ۸ متر، محیط تاج بیش از ۲۵ متر در ضلع شرق خیابان ولی عصر(عج) – قبل از میدان منیریه به شماره پلاک شناسایی ۷۳۷ قرار دارد.

شهردار منطقه ۱۱ همچنین در باره شناسایی درختان کهنسال معابر و بوستان های سطح محدوده نیز گفت: در خیابان های ولی عصر(عج)، وحدت اسلامی، شیخ بهایی، میردادمادی و شهریار درختان نارون با قدمت بین ۴۲تا ۵۰ سال شناسایی شده اند که برای آن ها نیز شناسنامه و پگیاهپزشکی تشکیل شده است.

براساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، به گفته آبادیان تمامی درختان کهنسال به صورت مستمر پایش می شوند و محلول پاشی و رسیدگی به درختان مبتنی بر دانش گیاهپزشکی برای جلوگیری از زوال درختان توسط مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه ۱۱ در حال انجام است.

ولیعصر چنار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر