کد خبر: 978364 A

ذوالفقاری:

در سی و هفتمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا مطرح شد: تصمیم به جریمه افرادی که حاضر به رعایت اصول بهداشتی نیستند؛ به ستاد ملی مدیریت کرونا ارائه می شود.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سی و هفتمین نشست کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا امروز با حضور حسین ذوالفقاری رئیس کمیته و ایرج حریر چی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در سالن پیامبر اعظم(ص) در محل وزارت کشور با محوریت بررسی راهکارهای لازم برای کاهش مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا برگزار شد.

در این نشست، ذوالفقاری با اشاره به اینکه کرونا بیماری است که هنوز در کشور قربانی می گیرد؛گفت: رعایت پروتکل ها و اصول بهداشتی تنها راهکار شناخته شده برای مهاراین بیماری است.

وی در این خصوص گفت: در ایام منتهی به اربعین انتظار داریم مردم عزیز کشورمان با توجه افزون تر به مسائل بهداشتی، مانع از شیوع بیشتر این بیماری شویم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با تاکید بر اینکه طبق گزارشهای وزارت بهداشت، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور کاهش یافته است؛گفت: طبق آمار دقیق وزارت بهداشت، از ۸۰ درصد رعایت اصول بهداشتی به رقمی در حدود ۶۰ درصد رسیده ایم.

وی اضافه کرد: این کاهش آمار بسیار نگران کننده است و باید برای این مساله تدبیر جدی داشته باشیم.

ذوالفقاری تصریح کرد: کار ما دراین کمیته همفکری و رسیدن به راهبردی کارامد در مهار این بیماری است و برای همین باید بتوانیم بهترین تصمیمات ممکن را در خصوص مدیریت بیماری کرونا در کشور بگیریم.

موضوع جریمه شدن افرادی که حاضر به رعایت اصول بهداشتی نیستند؛ از دیگر موارد دستور کار  نشست امروز بود که در این خصوص مقرر شد، تصمیمات نهایی در خصوص افرادی که بیمار هستند ولی اصول بهداشتی را تعمدا رعایت نمی کنند؛ از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا گرفته شود.

ذوالفقاری در پایان گفت: باید افراد را مجاب به رعایت اصول بهداشتی کنیم و مساله جریمه را به عنوان گزینه آخر در نظر بگیریم.

ذوالفقاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر