کد خبر: 978259 A

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در نشست با دستگاه های عضو کارگروه ملی نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی با قوه قضاییه بر تسریع تدوین راهنمای اجرایی این دستورالعمل تاکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از واحد اطلاع رسانی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، مسعودی‌فر گفت: پیرو تاکید ریاست قوه قضاییه بر اجرایی شدن دستورالعمل نحوه مشارکت نهادهای مردمی با قوه قضاییه، سامانه ثنا به عنوان پل ارتباطی نهادهای مردمی با قوه قضاییه تعیین شده است که به زودی قابل بهره برداری خواهد بود.

وی افزود: موانع همکاری مشترک با نهادهای مردمی تجمیع شده است و به دنبال رفع آنها هستیم. همچنین بررسی و تایید صلاحیت نهادهای مردمی شناسایی شده از حیث موضوع محوری که به منظور همکاری اعلام آمادگی کرده اند در حال انجام است.

 بررسی ظرفیت های مورد استفاده از سازمان های مردم نهاد، شناسایی ظرفیت های جدید و قابل توسعه، تبیین اقدامات انجام شده به منظور راه اندازی دبیرخانه کارگروه ملی، تبیین اقدامات انجام شده در خصوص سامانه جامع ارتباط دو سویه نهادهای مردمی و قوه قضاییه و بیان موانع و ارایه پیشنهادهای اعضای کارگروه ملی با هدف اجرایی شدن مواد مرتبط در دستورالعمل با حوزه تخصصی فعالیت توسط نهادهای مردمی از جمله محورهایی بود که در این نسشت مطرح شد.

 این نشست با حضور دستگاه های عضور کارگروه ملی نحوه مشارکت و تعامل نهادهای مردمی برگزار شد.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر