کد خبر: 978199 A

وزیر آموزش‌وپرورش:

وزیر آموزش‌وپرورش با تأکید بر اینکه بر این باور هستیم که معلمان سربازان پیشرفت کشور هستند، گفت: باید تصویر آینده کشور در مدارس امروز شکل بگیرد و هرچه این تصویر مبتنی بر آرمان‌های انقلاب باشد، آینده انقلاب روشن‌تر و بهتر خواهد بود.

به گزارش ایلنا، محسن حاجی میرزایی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان اظهار کرد: با شیوع کرونا در نیمه دوم سال تحصیلی گذشته همه غافلگیر شده بودند به‌طوری‌که مدارس تعطیل و خدمات آموزشی به‌صورت غیرحضوری در دسترس دانش آموزان قرار گرفت.

وی با بیان این‌که امسال را در شرایطی آغاز کردیم که ارزیابی‌های داخلی و بین‌المللی بر این است که دور بودن دانش آموزان از مدرسه مخاطرات جدی و گسترده‌ای را به همراه خواهد داشت، گفت: مدرسه فقط جای آموزش نیست بلکه باید دانش‌آموز را در آن پرورش داده و روابط اجتماعی‌شان را شکل دهیم، بنابراین در تمام دنیا ترجیح بر این است تا جایی که امکان دارد به روش حضوری مدارس فعال باشند و وزارت بهداشت نیز اعلام کرد با رعایت مقررات بهداشتی می‌توان مدارس را فعال کرد.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه در حال حاضر بخشی از آموزش‌ها به‌صورت غیرحضوری و در فضای مجازی دنبال می‌شود، اظهار کرد: شبکه شاد با عضویت بیش از ۱۱و نیم میلیون دانش‌آموز هم‌اکنون فعال است و روزبه‌روز نیز ظرفیت‌های این شبکه افزایش پیدا می‌کند و مشکلات برطرف و پاسخ به یک نیاز جدی را دنبال می‌کند.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه برای کسانی که دسترسی به اینترنت و گوشی هوشمند ندارند، آموزش تلویزیونی پیش‌بینی‌شده و در روز بیش از ۲۰ساعت آموزش در شبکه‌های مختلف تلویزیون داده می‌شود، افزود: همه تلاش و تأکید ما بر این است که  آموزش با کمترین کاستی و اختلال همراه باشد و بتوانیم مسئولیت آموزشی را به‌درستی به پایان برسانیم.

وی با بیان اینکه آموزش‌وپرورش جزو مجموعه‌هایی است که بیش از سایر دستگاه‌های اجرایی کشور موردتوجه مقام معظم رهبری بوده است، اظهار کرد: تأکید ایشان در نشست‌های مختلف بر اجرای سند تحول بنیادین است که مبتنی بر آموزه‌های تعلیم و تربیت اسلامی و تجربیات سال‌های قبل آموزش‌وپرورش ایران و بهره‌گیری از تجربیات بین‌المللی است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید افزود: با تأکید مقام معظم رهبری فعالیت‌ها با شتاب و دقت بیشتر و هدف‌گذاری‌های دقیق‌تری دنبال می‌شود و تأکید ایشان  برنامه‌های زمان‌بندی‌شده عملیاتی برای رسیدن به اهداف در دستور کار قرار می‌گیرد.

وزیر آموزش‌وپرورش ادامه داد: در این زمینه ۲۵بسته تحولی را مشخص کردیم تا نتایج قابل‌مشاهده‌ای داشته باشد و به استان‌ها ابلاغ‌شده و تلاش می‌کنیم با کوشش همه دوستان اهداف تعلیم و تربیت به‌درستی پیش برود.

حاجی میرزایی با تأکید بر اینکه بر این باور هستیم که معلمان سربازان پیشرفت کشور هستند، افزود: باید تصویر آینده کشور در مدارس امروز شکل بگیرد و هرچه این تصویر مبتنی بر آرمان‌های انقلاب باشد، آینده انقلاب روشن‌تر و بهتر خواهد بود.

 مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کرمان نیز در این دیدار اظهار کرد: همه مدارس استان کرمان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فعال هستند و در روزهای نخست سال تحصیلی در برخی مناطق تا ۹۵ درصد حضور دانش آموزان را داشتیم.

احمد اسکندری نسب افزود: بازدیدهای مختلفی در زمینه رعایت مسائل بهداشتی از مدارس صورت گرفته و دومرتبه استان کرمان در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در کشور برتر شد و بیش از ۱۱میلیارد تومان در سه مرحله سرانه بهداشتی به‌حساب مدارس واریز کرده‌ایم و در مناطق کمتر توسعه‌یافته کاروان توزیع لوازم بهداشتی به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان اعزام‌ شده است.

آرمان های انقلاب استان کرمان نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر