کد خبر: 977769 A

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به نقش فعال و موثر ایران در راستای مبارزه با مواد مخدر، گفت: برخی کشورها در حوزه مبارزه با مواد مخدر به دلایل و بهانه های سیاسی همکاری مطلوبی ندارند.

به گزارش ایلنا، سردار "مجید کریمی" در نشست فوق العاده نهادهای فرعی کمیسیون مبارزه با مواد مخدر (ویدئو کنفرانسی) ضمن ارائه اقدامات مقابله ای جمهوری اسلامی ایران در راستای مبارزه با مواد مخدر به بررسی این بلای خانمان سوز در سطح جهان و تاثیر بیماری کرونا در قاچاق مواد مخدر در مسیرهای هوایی، زمینی و دریایی پرداخت و گفت: با شیوع بیماری کرونا، قاچاق مواد مخدر مسیرهای هوایی را به طور کامل تحت تاثیر قرار داده و ریسک قاچاق مواد توسط قاچاقچیان را تا حد زیادی در اغلب کشورها به ویژه ایران بالا برده است.

وی در ادامه به میزان کشفیات جمهوری اسلامی ایران در 8 ماهه سال های 2019 و  2020 و چالش های موجود در زمینه قاچاق مواد مخدر پرداخت و به نقش فعال و موثر کشور ایران در راستای مبارزه با مواد مخدر با توجه به همسایگی با بزرگترین کشورهای تولیدکننده مواد اشاره کرد.

عدم همکاری برخی کشورها در حوزه مبارزه با مواد مخدر به دلایل و بهانه های سیاسی نیز از دیگر مواردی بود که رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا درخصوص آن بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، گفتنی است، نشست فوق العاده دفتر مرکزی مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد به صورت ویدئو کنفرانسی در "وین" اتریش طی دو روز برگزار شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر