کد خبر: 977613 A

طی ملاقات مرزی اضطراری فرمانده مرزبانی ناجا و کلانتر مرزی بدره عراق، مرزبانان دو کشور بر ممنوعیت کامل ترددهای مرزی در ایام اربعین تاکید کردند.

به گزارش ایلنا، سردار "احمدعلی گودرزی" فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در حاشیه بازدید از پایانه مرزی مهران با سرتیپ "محمد یاسین فرحان" کلانتر مرزی بدره کشور عراق دیدار و طرفین بر محدودیت ایجاد شده و ممنوعیت ترددها در مرزهای دو کشور تاکید کردند.

فرمانده مرزبانی ناجا در این ملاقات مرزی اضطراری گفت: روابط حسنه و حس برادری دو کشور، باعث ایجاد امنیت پایدار در مناطق مرزی شده و امیدوارم همواره برقرار و پایدار باشد، دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق دوست و برادر هستند و همکاری دوکشور همواره در چارچوب قوانین و مقررات مرزی و حسن همجواری بوده و خواهد بود.

سردار گودرزی در ادامه با قدردانی از عملکرد کلانتر بدره در اقدام مشترک در امنیت مرزها، اظهارداشت:  تأمین امنیت مرزها با همکاری مرزبانان دو کشور محقق می‌شود و این امر نیازمند توجه ویژه به گشت‌های مشترک و تعاملات دو سویه در نوار مرزی است.

با اقدام مشترک از هرگونه تردد غیرمجاز در مرزها جلوگیری خواهیم کرد

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرتیپ "محمد یاسین فرحان" کلانتر بدره عراق نیز در این دیدار با تشکر از هماهنگی مسئولان و مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در اجرای طرح لغو مراسم اربعین به دلیل ویروس کرونا، گفت: در کشور ما به دلیل همه گیری ویروس کرونا، هیچ گونه تدارکی برای پذیرش زوار اربعین دیده نشده لذا ما با اقدام مشترک از هرگونه تردد غیر مجاز در مرزها جلوگیری خواهیم کرد و از تمام توان خود برای پوشش خلاهای مرزی استفاده می کنیم.

کلانتر مرزی بدره عراق افزود: بر اساس دستور سلسله مراتب و در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در دوکشور مرز بر روی زائران بسته است و ما نیز از این موضوع اندوه‌گین هستیم، چرا که ما به حضور میلیونی زائران در این ایام عادت کرده بودیم و امیدوارم هرچه زودتر این بیماری ازبین رود تا دوباره ما شاهد حضور عاشقان اهل بیت در کشور خود باشیم.

گفتنی است، در پایان طرفین بر رعایت محدودیت ایجاد شده و ممنوعیت تردد در مرزهای دو کشور تاکید و مقرر شد با تقویت مرزها از ترددهای غیرمجاز جلوگیری شود.

احمد علی گودرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر