کد خبر: 977588 A

مدیرکل دفتر فناوری ارتباطات آموزش و پرورش:

دیرکل دفتر فناوری ارتباطات آموزش و پرورش بیان کرد: اینترنت شاد روی هر بستری حتی Adsl های خانگی رایگان است و بستر آن تفاوتی در رایگان بودن اینترنت ندارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نشست خبری سید حسن الحسینی؛ مشاور وزیر آموزش و پرورش و محمود حبیبی؛ مدیرکل دفتر فناوری ارتباطات آموزش و پرورش با موضوع امکانات و مسایل مربوط به شبکه شاد برگزار شد.

حبیبی در این نشست بیان کرد: کرونا باعث شد که ما وارد یک زیست بوم جدید شویم و مجبور شدیم با مقابله با این مساله راهکارهایی را در نظرم بگیریم که این راهکار نرم افزار شاد بوده است. شاد نیز مانند سایر برنامه‌ها در اوایل کارِ خود با مشکلاتی مواجه بوده و حتی میزان استفاده از شاد هم محدود بوده است.

وی افزود: در این زیست بوم جدید چیزی که خودش را بسیار نشان می‌دهد روش تدریس است. طبیعتا معلمان ما هم به آموزش و هم به خلاقیت بیشتر نیاز پیدا کرده‌اند.البته پیشرفت‌ها و ارتقا بسیار زیادی در این حوزه انجام شده است.

حبیبی گفت: علاوه بر معلمان، نقش والدین نیز اهمیت دارد که طبیعتا هم نقش آنها افزایش پیدا کرده و هم اثربخشی بیشتری دارند. در نهایت خود دانش آموزان هم نیاز داشتند که متناسب با شرایط تغییر کنند. اشکالاتی در کار وجود دارد اما باید با آنها مواجه شویم و مشکلات آن را برطرف کنیم.

وی گفت: ما یک شبکه دو هزار نفره و یک شبکه ۱۰ هزار نفره از متخصصان فناوری داریم که ما را در این زمینه کمک می‌کنند. امروز وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی کنار ما هستند تا بتوانیم اپلیکیشن شاد را مدیریت کنیم.

مدیرکل دفتر فناوری ارتباطات آموزش و پرورش گفت: ما یک سری مشکلات در زمینه کُندی سرعت داشتیم که مربوط به ۸ روز قبل است، در این یک هفته گذشته فرآیند‌های متعددی طی شد و ما بازتاب‌های رضایت بخشی گرفتیم، نمی‌خواهم بگویم همه چیز عالی بوده  اما قابل قبول بوده است و تلاش داریم سایر مشکلات را مرتفع کنیم. یک سری چالش‌ها را باید در طول کار بشناسیم و حل کنیم.

حبیبی بیان کرد: اینترنت شاد روی هر بستری حتی Adsl های خانگی رایگان است و بستر آن در رایگان بودن اینترنت تفاوتی ندارد.لازم به ذکر است که حجم کاربران در شاد در حال افزایش است.

آموزش و پرورش اینترنت فناوری نرم افزار والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر