کد خبر: 977109 A

دبیر کمیته صدور مجوزهای زیست محیط زیست در مورد شماره گذاری خودروهای یورو۴ گفت: این خودروها تتمه‌ی باقی مانده از سال ۹۸ است که با تاخیر به مشتری‌ها تحویل داده شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، « بهزاد اشجعی» دبیر کمیته صدور مجوزهای زیست محیط زیست در مورد خودروهایی که اجازه‌ی شماره گذاری گرفتند، بیان کرد: موضوع به هفته‌ی گذشته برمی‌گردد و درخواستی که خودرو ساز از شرکت سایپا به ما اعلام کرد، مبنی بر شماره گذاری تتمه‌ی تولید از سال ۹۸ برای خودروهای گروه رنو، آریو و چانگان که مجموع این سه مدل خودرو حدود ۳۷۰۰ الی ۳۸۰۰ خودرو می‌شود.

وی ادامه داد: این خودروها تتمه‌ی باقی مانده از سال ۹۸ است که با تاخیر به مشتری‌ها تحویل داده شده است و استانداردشان یورو۴ است و بر مبنای قانون هوای پاک شماره گذاری خودروهای سال ۹۹ با استاندارد یورو۴ ممنوع است و شماره گذاری خودروها با مدل  ۹۸ از این لحاظ مشکلی ندارد.

اشجعی بیان کرد: ما قبلا این را به خودرو سازها معرفی کرده بودیم و این پیشنهاد را به آنها داده بودیم که  همین خودروها را با مدل سال ۹۸ بتوانند شماره گذاری کنند، اما خودرو ساز این پیشنهاد را نپذیرفته بود، تا اینکه هفته‌ی گذشته نامه‌ای به ما ارسال کردند و از ما درخواست کردند که به همین روش  خودروهایی که از سال گذشته باقی مانده بود را پلاک کنند و مدل آنها، ۹۸ باشد ما هم بر اساس همان نظری که قبلا داشتیم  مجوز شماره گذاری این تعداد خودرو را با مدل سال ۹۸ دادیم.

وی افزود: خودرو سازها از ابتدای سال ۹۸  بحث ارتقای آلایندگی خودروها را  به یورو ۵ برای خودروهای غیر دیزلی  انجام می‌دادند، اما این مورد یک سال به تعویق افتاد و از ابتدای سال ۹۹ خودرویی با استاندارد یورو ۴ تولید نشد و این خودروهایی که عرض کردم تتمه‌ی سال قبل بوده است.

اشجعی در مورد اینکه آیا خودروهایی با این شرایط باز هم در خودروسازی‌ها مانده یا نه؟ گفت: اینکه از شرکت‌های دیگر هم خودرویی باقی مانده باشد را باید از اداره صمت سوال کرد، اما چیزی که به ما اعلام شده فعلا همین خودروهایی سایپا بوده که درخواستش برای ما ارسال شده است، اگر پیشنهاد دوباره‌ای از تتمه‌ی سال قبل باشد شبیه همین ۳۰۰ خودرو، شماره گذاری می‌کنیم، اما دیگر اجازه‌ی شماره گذاری خودروهایی با این شرایط  اگر تولید جدید باشند را نمی‌دهیم.

قانون هوای پاک خودرو یورو4
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر