کد خبر: 976889 A

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات خبر داد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شمیرانات گفت: امسال با صدور مجوز به تعداد 146 مورد، 32 هزار و 387 کلنی زنبور عسل در مراتع ییلاقی لار استقرار یافتند و از این مراتع و کلنی ها 300 تن عسل تولید شده است.

به گزارش ایلنا، حسن شکری با بیان اینکه همزمان با فرا رسیدن فصل پائیز و خنک شدن هوا کلنی های زنبور به مناطق گرمتر منتقل شده اند افزود: به منظور بهره برداری بهینه و اصولی از ظرفیت های عرصه های مرتعی لار، قبل از استقرار کلنی ها، عملیات ساماندهی زنبورداران با حضور کارشناسان منابع طبیعی و جهادکشاورزی به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه داد: در عملیات ساماندهی، مراتع مورد بازدید قرار گرفت و هر سامان عرفی بر اساس وضعیت پوشش گیاهی، تراکم گیاهان گلدار و شهددار، وضعیت منابع آبی، راه های دسترسی و... برای استقرار کلنی ها در نظر گرفته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، این مسئول منابع طبیعی شهرستان شمیرانات مراتع لار را از لحاظ تنوع گیاهی و جانوری منحصر به فرد دانست و یادآور شد: مراتع لار دارای ارزش های زیست محیطی و اقتصادی فراوانی می باشد که حفظ آن از اهمیت زیادی برخوردار است که برای تحقق بخشیدن به این امر مهم حمایت همه جانبه مسئولان و دست اندکاران را می طلبد تا با تأمین اعتبارات مورد نیاز پروژه های احیایی و حفاظتی با سرعت بیشتری در سطح این مراتع اجرا شود.

وسعت مراتع لار بیش از 73 هزار هکتار است که با توجه به تنوع گیاهی و شرایط اقلیمی، این منطقه قطب مهمی برای پرورش زنبور و تولید عسل به شمار می آید.

زنبور عسل کلنی زنبور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر