کد خبر: 976849 A

ایستگاه متروی تربیت مدرس در بخش تقاطعی با خط ۶ متروی تهران، بهمن ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا، جلسه بررسی آخرین وضعیت ایستگاه تقاطعی دانشگاه تربیت مدرس با حضور علی امام مدیرعامل شرکت مترو و جمعی از مدیران پروژه برگزار شد.

براساس گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، ایستگاه تربیت مدرس یک ایستگاه تقاطعی بین خطوط ۶ و ۷ متروی تهران است که پیش از این در خط ۷ به بهره‌برداری رسیده و بخش تقاطعی آن در خط ۶ در حال تکمیل است.

با توجه به اینکه بهره‌برداری از بخش شمالی خط ۶ از ایستگاه تربیت مدرس آغاز خواهد شد در نتیجه افتتاح این ایستگاه بسیار ضروری به نظر می‌رسد. با بهره‌برداری از بخش تقاطعی ایستگاه تربیت مدر س در خط ۶ مرز اتصال این خط به شبکه متروی تهران ایجاد می‌شود در نتیجه این ایستگاه نقش اساسی در جذب مسافر برای خط ۶ دارد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، بهره‌برداری از ایستگاه تربیت مدرس در خط ۶ مترو، زمستان امسال انجام شده و با افتتاح این ایستگاه، ظرفیت مسافرگیری ایستگاه تربیت مدرس دو برابر می‌شود.

این ایستگاه در مجاورت دانشگاه تربیت مدرس و در تقاطع محدوده کوی نصر با بزرگراه شهید چمران قرار داردکه در ادامه خط ۶ تا بلوار پیامبر (ص) ادامه می‌یابد.

علی امام ایستگاه مترو تربیت مدرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر