کد خبر: 975996 A

حبیب‌زاده در نشست با مدیران شهرداری و شورایاران منطقه یک:

صبح امروز نشست اعضای شورای اسلامی شهر تهران با حضور افشین حبیب‌زاده و محمد سالاری با مدیران شهرداری و شورایاران منطقه یک برگزار شد.

به گزارش ایلنا، افشین حبیب‌زاده در ابتدای این نشست هدف از برگزاری چنین جلساتی را ارزیابی اقدامات شهرداری مناطق عنوان کرد و گفت: باتوجه به اینکه در سال آخر فعالیت شورای پنجم هستیم، بایستی بررسی شود که چه اقداماتی در خصوص اولویت‌های مدنظر اعضای شورا در مناطق صورت پذیرفته و در این راه با چه موانعی مواجه شده‌اند تا در زمان باقی مانده نسبت به رفع آنها اقدام کرد.

نایب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان در مدت زمان باقی مانده به نتایج بهتری دست یافت.

رییس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران یکی از برنامه‌های حضور در مناطق را بازدید از پروژه‌های کوچک مقیاس مطرح کرد و افزود: به منظور ایجاد تحول چشمگیر در مدت کوتاه در سطح محلات، اعضای شورای شهر اعتبار خوبی در جهت اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس در سطح محلات به تصویب رساندند تا با اجرای آنها، گره‌های بزرگی از شهر باز و به رفاه بیشتر شهروندان کمک کند.

عضو ستاد هماهنگی شورایاری‌ها در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه اعضای شورایاری یار و کمک اعضای شورای شهر هستند، گفت: جدای از بحث  انتخابات شورایاری، اعضای شورای شهر باید یکسری افراد را در سطح محلات و مناطق معرفی کنند تا از طریق آنها مطالبات شهروندان جمع‌آوری و برای پیگیری به اعضای شورا اعلام شود که همچنان می‌خواهیم با جدیت بیشتری به این وظیفه خود ادامه دهند.

حبیب‌زاده به رای دیوان عدالت اداری  در خصوص غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری اشاره‌ای کرد و افزود: اعضای شورا و ستاد شورایاری در خصوص این رای مذاکراتی را انجام داده و کمیسیون نظارت و حقوقی شورا نیز در این راستا پاسخ حقوقی تهیه کرده که با ابلاغ آن به شهردار و ارجاع آن به زیر مجموعه شهرداری این مشکلات مرتفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: رای دیوان هیچ اخلالی در روند فعالیت اعضای کنونی شورایاری ایجاد نمی‌کند اما پرسنل شهرداری نگران هستند که این حکم موجب بروز مشکلاتی برای آنها شود از این رو اقدام به کاهش سطح همکاری با شورایاری‌ها کرده‌اند که با توجه به راهکار حقوقی که اندیشیده شده امیدواریم هرچه زودتر این مساله حل و فصل شده و مشکل کاهش همکاری رفع شود.

نایب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با مصوبه تعیین چارچوب اختیارات کمیسیون‌های داخلی مناطق به دنبال برداشتن باری از عهده مناطق بودیم اما مشکلات افزایش یافت، اظهار کرد: ما اختیارات را از مناطق و نواحی گرفته و در اختیار ستاد مرکزی شهرداری قرار دادیم. در ستاد مرکزی نیز ازدحام کاری به حدی بالا است که پرداختن به همه امور زمان بیشتری میطلبد .

رییس کمیته نظارت شورای شهر اضافه کرد: بخش قابل توجهی از مشکلات امروز در سطح مناطق به شورا و ستاد مرکزی شهرداری بازمی‌گردد. اگر سیاست‌گذاری در شورا جامع‌نگر تر باشد و ستاد مرکزی نیز بپذیرد که تصمیم‌گیری‌ها را تفویض و توزیع کند، برخی از گره‌های موجود باز خواهد شد. با شهرداران مناطق هم که صحبت می‌کنیم می‌گویند ما اختیارات بیشتری برای حل مسایل میخواهیم .

حبیب‌زاده تصریح کرد:  از این رو در یکسال باقی مانده تا پایان دوره پنجم، بایستی در جاهایی که گره وجود دارد سریع‌تر ورود کرده و با شنیدن حرف‌های شهرداران مناطق، مشکلات را رفع کنیم.

نایب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران در پایان تاکید کرد: شهرداران مناطق در حد اختیاراتی که به آنها اعطا شده دستاوردهای قابل قبولی کسب کرده‌اند و اگر انتظار بیشتری از آنها داریم، بالطبع باید اختیارات بیشتری نیز به شهرداران مناطق بدهیم.

افشین حبیب‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر