کد خبر: 975958 A

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران از دستگیری فردی که به بهانه فروش آهن ۱۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "خیراله دولتخواه" در این باره گفت: بیستم تیرماه سال جاری پرونده ­ای با موضوع کلاهبرداری، با دستور قضائی برای شناسایی و دستگیری متهم در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت و تیمی از کارآگاهان مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.

وی افزود: شاکی با حضور در پلیس آگاهی اظهار کرد که برای خرید میلگرد از طریق فضای مجازی با شخصی که خود را "محمود" معرفی کرده و مدعی بوده محل کارش بازار آهن است، آشنا شدم پس از تماس با وی در آدرس محل کار وی در بازار آهن حاضر شدم و پس از سفارش آهن، مبلغ ۵۰ میلیون ریال به عنوان بیعانه به او پرداخت کردم و قرار شد میلگردهای خریداری شده را به آدرسی که من اعلام کردم ارسال کند ولی هیچ میلگردی به محل درخواستی منتقل نشد و هنگامی که به محل کار فروشنده مراجعه کردم اثری از وی نبود و مغازه را تخلیه کرده بود.

وی گفت: با ثبت اظهارات شاکی کارآگاهان در گام اول پی جویی به بازار آهن که محل عقد قرار داد بود مراجعه و متوجه می شوند "محمود" مغازه را برای چند روز اجاره کرده و هیچ گونه مشخصات دقیقی از او در دسترس نیست.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در تحقیقات میدانی کارآگاهان موفق شدند، تصویر واضحی از متهم را به دست بیاورند، بیان داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه وی را در حوالی جنت آباد شمالی شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم هنگام خروج از منزل دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت.

وی ابراز داشت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی به جرم کلاهبرداری معترف و اظهار داشت، برای بدست آوردن هزینه های زندگی نقشه کلاهبرداری بدین شیوه را کشیدم و با تهیه یک سیم کارت و اجاره کردن موقتی مغازه ای در بازار آهن، فروش آهن در فضای مجازی را آگهی کردم و پس از جلب اعتماد خریداران و پرداخت بیعانه محل اجاره ای را تخلیه و متواری می شدم.

کارآگاه دولتخواه با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی پرونده های مشابه دیگری نیز به پلیس آگاهی ارجاع شد، گفت: در جمع بندی پرونده های ارجاعی مشخص شد که متهم به همین شیوه مرتکب کلاهبرداری های دیگری نیز شده است.

وی تصریح کرد: در رصدهای اطلاعاتی کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده توسط متهم را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام و تاکنون ۱۱ تن از مال باختگان که دو تن از آنها تبعه خارجی هستند، شناسایی شدند.

براساس گزارش سایت پلیس، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در پایان گفت: با تکمیل تحقیقات پلیسی، متهم به مرجع قضائی معرفی و پس از رسیدگی های قضائی با قرار مجرمیت روانه زندان شد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر