کد خبر: 975935 A

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: هم اکنون شهرستان‌های بهشهر، رامسر، سواد کوه، کلار دشت و گلوگاه در استان مازنداران در وضعیت قرمز است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان مازندران، بیان کرد: در استان مازندران پس از عبور از خیز بسیار شدید بیماری در اسفند ماه سال گذشته و خیز دوم بیماری از اواخر تیر تا اوایل مرداد سال جاری نمودار موارد ابتلا و بستری روزانه روند نزولی به خود گرفت و در شهریور ماه این روند کاهشی متوقف و در حال حاضر به یک پایداری نسبی رسیده است.

وی ادامه داد: هم اکنون شهرستان‌های بهشهر، رامسر، سواد کوه، کلار دشت و گلوگاه در استان مازنداران در وضعیت قرمز و شهرستان‌‎های بابل و تن کابل، جویبار، چالوس، عباس آباد، محمود آباد و نوشهر در وضعیت هشدار و مابقی شهرستان‌های استان در وضعیت زرد مبتنی بر خطر متوسط بیماری قرار دارند.

 لاری افزود: میانگین استفاده از ماسک توسط مردم در مراکز و اماکن عمومی استان مازندران ۵۴.۰۳ درصد است که بیشترین میزان استفاده در شهرستان بهشهر و کمترین میزان استفاده از درشهرستان نوشهر گزارش شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به طور کلی میانگین استفاده از ماسک در کلیه گروه‌ها از جمله مراکز و اماکن عمومی، وسایل نقلیه عمومی، کارمندان ادارات، بانک‌ها و شاغلین اصناف و صنایع استان مازندران کمتر از میزان متوسط کشوری است. بیشترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان مازندران در مساجد و دفاتر پیشخوان دولت و کمترین میزان رعایت در رستوران‌های این استان گزارش شده است.

لاری در پایان افزود: درخواست ما از کلیه هموطنان این است که از اقدام به هرگونه سفر غیرضروری به استان مازندران به طور جدی خودداری کنند، فراموش نکنید که بروز رفتارهای اجتماعی پرخطر در شیوع هرچه بیشتر بیماری تاثیری بسزا دارد.

 

ویروس کرونا ماسک بزنید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر