کد خبر: 975689 A

مدیر کل دفتر متوسطه نظری آموزش و پرورش درباره کسب مدرک دیپلم جدید در رشته‌های دیگر گفت:‌ طبق ماده 79 آموزشی مدارس بزرگ سالان، دانش آموزانی که در نظام جدید و قدیم دیپلم دارند و تمایل دارند یک دیپلم مجدد بگیرند، می‌تواند با مراجعه به آموزش و پرورش درخواست خودشان را مطرح کند و با شرکت در تمام دروس پایه دوازدهم و امتحانات، دیپلم جدید را دریافت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ عباس سلطانیان، مدیرکل دفتر متوسطه نظری آموزش‌وپرورش درباره اخذ مدرک دیپلم برای دانش‌آموزانی که تحصیل را رها کرده‌اند و مجددا می‌خواهند، برای مدرک مراجعه کنند، گفت: کسانی که در نظام‌های آموزشی قدیم و جدید درس خوانده‌اند و فارغ‌التحصیل نشدند، حتما به آخرین منطقه محل تحصیل مراجعه کنند، زیرا اطلاعاتشان در آن منطقه موجود است.

وی ادامه داد: افراد متقاضی مدرک دپیلم، در آنجا درخواست خودشان را مطرح می‌کنند و سپس کارگروره بررسی مدارک تحصیلی این موضوع را پیگیری می‌کنند. پس از انجام مراحل،‌ مدارس می‌توانند در مراکز بزرگسال ثبت نام کنند.

سلطانیان در پاسخ به این سوال که آیا این افراد ملزم به حضور در کلاس درس بزرگسالان هستند یا خیر؟ گفت: هم شیوه حضوری و هم شیوه آموزش آزاد برای این افراد وجود دارد. آموزش آزاد برای افرادی است که درس‌ها را گذرانده‌اند و باید مراحل اخذ مدرک را طی کنند.

مدیر کل دفتر متوسطه نظری آموزش و پرورش بیان کرد: برای آن دسته از افراد که بخشی از درس‌هایشان باقی مانده و هنوز تمام نشده است یا مشمول به خدمت هم نیستند، می‌توانند در مراکز بزرگسالان ثبت نام و در کلاس‌های حضوری شرکت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که هزینه تحصیل در این دوره‌ها برای افرادی که فارغ التحصیل نشده‌اند، چقدر است؟ گفت: طی آخرین ابلاغیه مشخص شده، شورای آموزش و پروش استان متولی این هزینه است که میزان آن را به مدارس ابلاغ می‌کنند.

سلطانیان درباره طول دوره افرادی که می‌خواهند دیپلم مجدد بگیرند؟ گفت: آنها باید در یکی از نوبت‌های امتحانات خرداد، شهریور یا دی ماه شرکت کند، تمام دروس را امتحان دهند و اگر با موفقیت این امتحانات را پشت سر گذاشتند، می‌توانند دیپلم جدید خود را دریافت کنند.

وی درباره کسب مدرک دیپلم جدید در رشته‌های دیگر گفت:‌ طبق ماده 79 آموزشی مدارس بزرگ سالان، دانش آموزانی که در نظام جدید و قدیم دیپلم دارند و تمایل دارند یک دیپلم مجدد بگیرند، می‌تواند با مراجعه به آموزش و پرورش درخواست خودشان را مطرح کند و با شرکت در تمام دروس پایه دوازدهم و امتحانات، دیپلم جدید را دریافت کنند.

مدیر کل دفتر متوسطه نظری آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که آیا دانش آموزان می‌توانند برای تغییر رشته از  هنرستان به نظری تغییر رشته دهند؟ گفت:‌ بله امکان تغییر رشته وجود  دارد.

آموزش و پرورش دانش آموزان دی ماه دیپلم آموزش و پروش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر