کد خبر: 975395 A

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:حدود 50 درصد بستری شدگان بیماری کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور دارای حداقل یک بیماری مزمن بوده اند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت همانطور که می‌دانیم وجود بیماری‌های زمینه‌ای سبب تشدید علائم بیماری کووید 19 در مبتلایان می‌گردد و حدود 50 درصد بستری شدگان بیماری کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی کشور دارای حداقل یک بیماری مزمن بوده‌اند.

وی ادامه داد: تعداد موارد بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در این گروه از بیماران بیشتر از سایرین است و این گروه در معرض خطر بیشتر مرگ و میر ناشی از بیماری قرار دارند، حال در میان مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلایان به بیماری قلبی و عروقی بیشترین میزان ناشی از ابتلا به کویید 19 را دارا بودند.

لاری بیان کرد: بنابراین با توجه به همه گیری ویروس کرونا در کشورمان رعایت جدی‌تر و دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی توسط افراد دارای بیماری‌های مزمن علل خصوص افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی دارای اهمیت دو چندان هستند.

وی ادامه داد: امروز 29 ام سپتامبر و 8 مهرماه مصادف با روز جهانی قلب می‌باشد، روز جهانی قلب فرصت مغتنمی است برای ایجاد حساسیت و آگاهی بیشتر در جهت اصلاح شیوه‌های نامناسب زندگی و تشویق در روش زندگی سالم‌تر است تا از خطر بیماری‌های قلبی و عروقی کاسته شود.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: امیدواریم در تحقق شعار امسال برای روز جهانی قلب  تحت عنوان با تمام جود از سلامت قلب خود مراقبت کنید با رعایت توصیه‌های قلب سالم از قبیل کاهش در میزان مصرف نمک، انجام ورزش و فعالیت بدنی، کاهش مصرف غذای فسفود، کاهش استفاده از دخانیات، کنترل وزن و کاهش استرس و تمرکز بر روند بیماری‌های قلبی در جهت داشتم قلبی سالم‌تر قدم برداریم و فراموش نکنیم داشتن قلب سالم از نشانه‌های الگوی سالم ما در زندگی است.

روز جهانی قلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر