کد خبر: 975376 A

رئیس دانشگاه خبر داد:

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه داریم ارتباط علمی، آموزشی و فناورانه خود را با دانشگاه‌های کشور چین تقویت کنیم.

به گزارش ایلنا، سید احمد معتمدی در اولین جلسه کارگروه ایران – چین تاکید کرد: برگزاری این جلسه گام مثبتی در راستای ارتباط علمی میان دو کشور ایران و چین خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه امیرکبیر افزود: در این برنامه ارتباطات بین الملی یکی از محورهای اصلی است که از جهات مختلف برای دانشگاه حائز اهمیت است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: این دانشگاه طی سال های گذشته در رتبه بندی های بین المللی رشد خوبی داشته است و درحال حاضر در ۴ رتبه بندی معتبر که مورد تایید وزارت علوم است نیز حضور دارد این درحالی است که در مقطعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تنها در یک رتبه بندی بین المللی حضور داشت.

معتمدی اظهار کرد: این دانشگاه در رتبه بندی های بین المللی در رتبه های ۳۰۰ تا ۶۰۰ قرار دارد و هرساله رتبه دانشگاه ارتقا می یابد.

وی ادامه داد: همچنین این دانشگاه درمیان دانشگاه های صنعتی کشور براساس اعلام رتبه بندی های بین المللی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این دانشگاه در حوزه مقالات و ارجاعات نیز جایگاه خوبی را کسب کرده و براساس رتبه بندی کیو اس این دانشگاه رتبه ۱۷ را در حوزه ارجاعات دارد. ضعف عمده دانشگاه های کشور در ارتباطات بین المللی است که شامل جذب دانشجوخارجی، همکاری با اساتید خارجی، پروژه های مشترک بین المللی و غیره است که باید تقویت شود.

وی با بیان اینکه ارتباطات بین المللی اولویت دانشگاه صنعتی امیرکبیر است، گفت:  فعالیت ما در حوزه بین الملل خوب است و جز نادر دانشگاه هایی هستیم که از چندسال گذشته معاونت بین الملل دانشگاه را ایجاد کردیم این درحالی است که دیگر دانشگاه های کشور مدیرکل بین المللی دارند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این دانشگاه با دانشگاه های کشورهای اروپایی ارتباط خوبی دارد، افزود: لازم است برای همکاری و ارتباط علمی و آموزشی با دانشگاه های آسیایی نیز برنامه ریزی کنیم.

معتمدی خاطرنشان کرد: کشور ایران با کشور چین روابط سیاسی قوی دارد اما دانشگاه های این دو کشور ارتباط علمی و آموزشی کمی بایکدیگر دارند که باید این امر تقویت شود.

وی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از میان کشورهای آسیایی بیشتر با دانشگاه های کشور ژاپن و کره ارتباط دارد که برنامه داریم ارتباط علمی و آموزشی خود را با دانشگاه های کشور چین نیز افزایش دهیم.  این نشست می تواند همکاری علمی و تحقیقاتی ما را با دانشگاه ها و مراکز علمی خوب کشور چین تقویت کند.

ایران و چین چین رشد وزارت علوم کشورهای آسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر