کد خبر: 975148 A

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب گفت: اجرای طرح توقیف ساعتی کامیون‌ها در منطقه ۱۶ همانند دیگر مناطق، با قوت در حال اجراست و با کامیون‌های متخلف برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب، سرهنگ حمید طریقت در خصوص این خبر گفت: اجرای طرح توقیف ساعتی کامیون‌ها در منطقه ۱۶  همانند دیگر مناطق، با قوت در حال اجراست و با کامیون‌های متخلفی که قصد ورود به محدوده های این منطقه را داشته و یا اقدام  به تردد در سطح شهر می‌نمایند برخورد قانونی صورت می‌پذیرد.

وی گفت: برخی رانندگان کامیون‌ها قصد ورود به رینگ‌های ورودی سطح شهر تهران را دارند که از ورود آنها به داخل شهر ممانعت بعمل آمده و ضمن توقیف ساعتی در محل از همان مسیری که آمده بودند بازگردانده می‌شود.

همچنین وی در خصوص کامیون‌هایی هم که در سطح شهر قوانین و مقررات را رعایت نمی‌کنند، گفت: این کامیون‌ها نیز در همان محل تخلف متوقف شده و چند ساعتی را باید در محل توقف کرده حتما مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت.

وی از جمله تخلفاتی که پلیس راهور فاتب در خصوص بحث کامیون‌ها با آن برخورد می‌نماید حمل بار نامتعارف سرعت و سبقت، نداشتن معاینه فنی  نداشتن گواهینامه‌، توقف در مناطق مسکونی را از جمله مواردی دانست که با رویت آنها پلیس کامیون را متوقف و با آن به صورت قانونی برخورد می‌کند.

وی از رانندگان کامیون ها خواست به ساعات تردد  که برای کامیون ها در نظر گرفته شده توجه نموده و ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از تردد های غیر ضرور در سطح شهر خودداری نمایند .

 وی افزود : تردد کامیون ها و خودروهای سنگین از ساعت : ۰۶:۰۰ صبح تا ۲۳:۰۰ به غیر از مجوزدارها در سطح شهر ممنوع می باشد و همچنین میکسرها بعلت حمل مواد خراب شدنی و سفت شونده  از ساعت ۹ صبح تا ۱۵ بعداز ظهر بلامانع است.

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر