کد خبر: 974874 A

در مراسم امضای تفاهم نامه دو وزارتخانه مطرح شد:

درخشه در مراسم امضای تفاهم نامه وزارت کشور و وزارت علوم، برگزاری هفته پژوهش و فناوری در استانها و تعامل استانداریها و دانشگاهها در جهت ارتباط جامعه با صنعت را دو موضوع مهم تمرکز همکاری های این دو وزارتخانه برشمرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ جلال درخشه رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش و رئیس شورای پژوهش وزارت کشور در مراسم امضای تفاهم نامه استانی هفته پژوهش و فناوری گفت: زمینه‌های همکاری بین وزارت علوم و وزارت کشور بسیار گسترده است ولی هم‌اکنون روی دو زمینه بیشتر تمرکز داریم که یکی برگزاری هفته پژوهش و فناوری در استان‌ها است که به دلیل ظرفیت‌های بالایی که وزارت کشور دارد می تواند نقش مهمی در ارتقای آموزش عالی کشور در استان‌ها ایفا کند.

وی افزود: زمینه بعدی بحث ارتباط جامعه با صنعت است که در این زمینه نیز فعالیت‌های مهمی انجام شده و به استانداری‌ها ابلاغ شده است. همچنین در حوزه ایده‌ها و نظریه‌ها هم فعالیت‌های صورت گرفته که بازخورد خوبی داشته و استانداری‌ها قابلیت‌های خوبی در این زمینه‌ها دارند و تعاملات وزارتخانه‌های علوم و کشور می‌تواند کمک شایانی به توسعه علم در کشور داشته باشد و ما هر ساله سه استان را که مساعدت بیشتری در امر پژوهش و فناوری دارند، انتخاب و معرفی می‌کنیم.

درخشه در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم امضای این تفاهم‌نامه بین وزارت علوم و وزارت کشور کمک شایانی به تصمیم‌گیری‌های کلان در حوزه‌های پژوهشی، علمی و تحقیقاتی داشته باشد.

در ابتدای جلسه نیز رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و رییس ستاد ملی هفته پژوهش و فناوری با تشکر از همکاری‌های همه ساله وزارت کشور در برگزاری هفته پژوهش و فناوری گفت: تنوع و گستره فعالیت‌ها در این هفته بسیار زیاد است و برای هر روز این هفته رخدادی پیش‌بینی شده که امسال چند برنامه نوآورانه از جمله علوم انسانی و معماری، علوم انسانی و حوزه و دانشگاه و ارتباط مراکز علمی و صنعت به آن اضافه شده است.

وی در ادامه افزود: امیدواریم با کمک و مساعدت وزارت کشور بتوانیم یک سری از برنامه‌ها را در استان‌ها برگزار کنیم و از تجمع و رفت‌وآمد به تهران جلوگیری کرده و بیشتر در زمینه عرضه تقاضا در فناوری فعالیت داشته باشیم.

ئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش و رئیس شورای پژوهش وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر