کد خبر: 974695 A

سردار رحیمی:

رییس پلیس تهران بزرگ به اصنافی که به پاتوق اراذل و اوباش تبدیل شده‌اند، هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار حسین رحیمی، رییس پلیس تهران بزرگ در حاشیه طرح دستگیری اراذل و اوباش گفت: بنا به درخواست مکرر مردم و با توجه به اینکه برخی تحرکات را از اراذل و اوباش شاهد بودیم از ساعت ۱۶ روز گذشته تا ۷ صبح امروز پنجمین طرح مبارزه و برخورد با اراذل و اوباش را در سطح تهران بزرگ به مرحله اجرا گذاشته‌ایم.

وی ادامه داد: در این طرح ۱۲۵ محله و مکان شامل قهوه‌خانه‌ها، سفره‌خانه‌ها، باشگاه‌های بدنسازی، پارک‌ها و ... که محل حضور این عناصر بودند شناسایی و پاکسازی شد.

رییس پلیس پایتخت گفت: در مجموع در این طرح ۳۸۹ نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند از این تعداد نیز ۴۶ نفر از اراذل و اوباش سابقه‌دار بوده‌اند. علیرغم اینکه این افراد به پلیس هم مکرر مراجعه کرده و تعهد می‌دادند مجددا به علت نزاع، تخریب، شرارت درگیری دستگیر شده‌اند. ۲۸۴ نفر که در مکان‌ها، معابر عمومی برای مردم مزاحمت ایجاد می‌کرده‌اند، دستگیر شده‌اند، ۲۲ نفر که مرتکب جرائم خشن از جمله جرائم به عنف شده‌اند نیز در این طرح دستگیر شده‌اند. همچنین یک نفر که تجاوز به عنف داشته‌است نیز دستگیر شده‌است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: همچنین در این طرح ۲۱ نفر از اراذل که علاوه بر اوباش‌گری در زمینه خرید و فروش مواد مخدر نیز فعالیت می‌کردند شناسایی و دستگیر شده‌اند. در مجموع همانطور که گفتم ۳۸۹ اراذل و اوباش دستگیر شده‌اند.

وی ادامه داد: از این افراد یک قبضه سلاح جنگی و ۸۳ قبضه سلاح‌های سرد و ۱۳ قبضه شبه سلاح نیز کشف شد‌ه است و همچنین ۶۳ کیلوگرم مواد مخدر و ۱۵ دستگاه خودرو و موتورسیکلت نیز از این افراد کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: ۶۳ واحد صنفی که محل تردد و حضور و پاتوق اراذل و اوباش بود در شب گذشته پلمپ شد اماکن و اصنافی که اجازه دهند اراذل و اوباش در آنجا تردد کنند و یا حضور داشته باشند و محل پاتوق آنها باشد به مدت سه ماه پلمپ خواهد شد.

وی ادامه داد: ضمن اینکه با متصدی واحد صنفی نیز برخورد قضایی خواهد شد این مرکز نیز پلمپ می‌شود همچنین در فضای مجازی نیز در شب گذشته کنترل‌هایی صورت گرفت و در مجموع ۲۴ تارنمایی که اقدام به ترویج فرهنگ اوباش‌گری می‌کردند رصد شده و ۷ صفحه نیز که اقدامات مجرمانه داشتند شناسایی و گردانندگان این صفحات دستگیر شده‌اند. ۱۰ نفر نیز که خواسته و ناخواسته فیلم‌هایی از اراذل و اوباش را در صفحات خود منتشر می‌کردند نیز مسدود شده و تحویل مقامات قضایی شدند.

رییس پلیس تهران بزرگ تاکید کرد: طرح برخورد با اراذل و اوباش به طور ویژه در دستور کار پلیس قرار دارد و ما نزاع‌های طرفینی مزاحمت‌های خیابانی، مزاحمت‌ در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها تحرکات در واحدهای صنفی از جمله قهوه‌خانه‌ها و هرگونه تحرکات دیگری که اراذل و اوباش داشته باشند با برخورد سخت و شدید پلیس مواجه خواهند شد و فضا برای این افراد ناامن خواهند شد.

رییس پلیس تهران بزرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر