کد خبر: 974102 A

سالاری:

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران بداند که اگر به برنامه‌ها عمل نکند، شورا نسبت به تغییر وی اقدام خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ محمد سالاری در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران پس از استماع گزارش خزانه داری در خصوص هزینه ها و درآمدهای ۵ ماهه سال ۹۹ شهرداری تهران گفت: هفته گذشته به همراه آقای حق شناس جلسه ای را با مدیران سازمان املاک شهرداری تهران داشتیم که در این جلسه با استناد به گزارشات خزانه داری مبنی بر اینکه تنها سه دهم درصد از منابع غیرنقد شهرداری محقق شده است، آن را مورد انتقاد قرار دادیم اما آن‌ها در گزارش خود ارقام قابل توجهی از منابع غیرنقد را اعلام کردند که محقق شده است.

او ادامه داد: بر اساس گزارش سازمان املاک، ۴۵۰۰ میلیارد تومان از منابع غیرنقد محقق شده اما در سازوکارهای موجود قابلیت نمایش و لحاظ شدن در گزارش خزانه داری را نداشته است. به عنوان مثال یکسری از املاک به مبلغ ۸۲۰ میلیارد تومان بابت مطالبات به بانک شهر واگذار شده است یا در تسویه دیون پیمانکاری و ملکی از طریق حواله ها، ۸۸۰ میلیارد تومان پرداخت شده و مطالباتی که از رساتجارت برمبنای قیمت های سال ۹۴ و ۹۵ دریافت کرده اند، حدود ۱۶۵۰ میلیارد تومان است، همچنین واگذاری ۷۵ فقره ملک واگذار شده در حال برگشت است. اکنون سوال من اینجاست که چرا این مجموعه اقدامات در گزارش خزانه‌داری نمی آید و قابل نمایش نیست؟

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با بیان اینکه گزارش های خزانه داری و گزارش هایی که در بازدیدهای میدانی به ما ارائه می شود، نگران کننده است، اظهار داشت: دیگر زمان گزارش‌دهی و سکوت تمام شده است،‌ باید پیشنهاد دهید.پیشنهاد من این است که علی‌رغم اینکه رویکردهای آقای حناچی، رویکردهای درستی بوده و آرامش بخشی و احترام و تکریم ایشان به بدنه شهرداری قابل ستایش است اما دیگر مدیریت نشسته جواب نمی‌دهد.

سالاری تصریح کرد: من معتقدم مدیریت شهری دوره پنجم علی‌رغم همه چالش‌ها و مشکلات کشور می تواند بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۹۹ را محقق کند و برای این هم استدلال دارم. اما دو شرط دارد، یکی اینکه شورا با شهردار تهران عهد اخوت نبندد و شهردار تهران بداند که اگر به برنامه ها عمل نکند،  ممکن است، شورا هر لحظه  نسبت به تغییر وی اقدام کند و اگر عمل کند شورا تمام قد پشت او ایستاده است.

او خطاب به رییس شورای شهر گفت: من پیشنهاد می‌کنم، جلسه‌ای را با آقای حناچی و مدیران ایشان داشته باشیم و منابع اعتباری شهرداری تهران با مجموعه تمهیداتی که شورا و شهرداری برای مدت زمان باقی مانده در نظر دارد را بررسی کنیم. من معتقدم، منابع درآمدی شهرداری بیش از آنچه در بودجه پیش بینی شده، قابلیت تحقق دارد و نه تنها ۱۰۰۰ پروژه محله‌ای که بیش از آن را می‌توان به سرانجام رساند، مشروط بر اینکه با شهردار تهران تعیین تکلیف شود و این دیدگاهی که در شهرداری بوجود آمده که منابع درآمدی وجود ندارد و نمی توانیم کاری انجام دهیم، اصلاح شود.

شورای شهر تهران پیروز حناچی محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر