کد خبر: 973991 A

عضو شورای شهر تهران گفت: خواسته من از صداوسیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مساله کرونا و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کروناست.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ حجت نظری در جریان دویست و سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: روز آتش‌نشان را به آتش‌نشانان فداکار و ایثارگر سراسر کشور و به خصوص تهران تبریک عرض می‌کنم. بدون اغراق آتش‌نشانان از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی جامعه و از محبوب‌ترین اقشار در میان مردم هستند و من امیدوارم روزی توان و امکانات ما به اندازه‌ای باشد که بتوانیم گوشه‌ای از ایثارگری‌ها و فداکاری‌های آنان را جبران کنیم. 

او ادامه دارد: همچنین جا دارد از جمعی از فرماندهان ارشد دفاع مقدس از جمله شهیدان جهان آرا، فکوری، فلاحی، نامجو، کلاهدوز و دیگر عزیزانی که ۳۹ سال پیش در تاریخ ۷مهرماه سال ۶۰ هواپیمایشان در مسیر اهواز به تهران سقوط کرده و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند یاد کنم. 

نظری در ادامه گفت: تذکر امروز بنده در مورد وضعیتی است که دوباره درپی شیوع کرونا در کشور و به خصوص تهران به‌وجود آمده است. حتما می‌دانید که با گذشت بیش از هفت ماه از اعلام ورود رسمی کرونا به کشورمان تعداد مبتلایان روزانه این بیماری در روزهای اخیر بازهم رکورد زد و متاسفانه شمار مواردی فوتی نیز افزایشی قابل توجه یافته است. 

عضو شورای شهر تهران افزود: در این شرایط اما گویا، تنها آقای رییس جمهور ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و شرایط برای دیگران با اقداماتی نظیر بازگشایی چند روزه مدارس و ... باید عادی‌سازی شود. چرا که آنچه در عمل در حال مشاهده آن هستیم، کاهش میزان استفاده از ماسک در اماکن و فضاهای عمومی و تجمع در بسیاری از فضاهای عمومی است.

نظری ضمن درخواست از صدا و سیما و دیگر رسانه‌ها برای توجه بیشتر به کرونا گفت: خواسته من از صداوسیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مساله کرونا و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کروناست.

نظری تاکید کرد که این سبک از اتهام زنی منجر به تشدید فضای دو قطبی در جامعه می‌شود و گفت: اینکه ما بخواهیم صرفا انگشت اتهام شیوع کرونا را به سمت یک گروه از مردم گرفته و بدون توجه به مسئولیت نهادهای ذی‌ربط، مدام در رسانه‌های رسمی به خصوص صداوسیما به آن بپردازیم، نتیجه‌ای جز تشدید دو قطبی در جامعه ندارد. لازم است در این شرایط ستاد ملی مقابله با کرونا تمهیدات سختگیرانه‌تری را در مورد برخی فعالیت‌ها و ترددها اعمال کند. 

او با بیان اینکه در شهر تهران نیز اوضاع مناسب نیست ادامه داد: میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها نیز کاهش یافته و بسیاری از مردم با ارسال پیام از طریق پیام‌رسان‌ها نسبت به کاهش نظارت‌ها پیرامون استفاده از ماسک در ناوگان مترو و اتوبوس گلایه کرده‌اند که لازم است مورد توجه قرار بگیرد.

نظری از سازمان زیباسازی درخواست کرد در زمینه اطلاع‌رسانی کرونا اقدام کند و گفت: از سازمان زیباسازی نیز می‌خواهم بار دیگر با نصب بیلبوردها و بنرهای مختلف در سراسر شهر، خطر کرونا را در جامعه گوشزد کرده و از عادی‌انگاری این بیماری جلوگیری کند. سازمان پارک‌ها نیز لازم است تمهیداتی را برای حضور افراد در پارک‌ها و فضاهای سبز شهری اتخاذ کرده و دستکم پیام‌های آموزشی و هشداری را در بوستان‌ها در معرض دید قرار دهد.

عضو شورای شهر تهران در پایان گفت:از پزشکان و پرستاران و تمامی کادر درمان تشکر می‌کنم. در این میان به یک گروه از کادر بیمارستان‌ها کمتر توجه شد و آن تیم حفاظت و نگهبانی مراکز درمانی بود. این عزیزان نیز در شرایط دشوار بیماری بیش از هفت ماه است که نظم و امنیت را در بیمارستان‌ها تامین کرده‌اند که فکر کردم خوب است از آن‌ها هم یاد کنیم.

حجت نظری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر