کد خبر: 973911 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران گفت: لازم است شهرداری تهران نسبت به بررسی وضعیت خانواده‌های شهدا و هم خانواده‌های جانبازان، ‌اسرا و آزادگان اهتمام بیشتری داشته باشد، چرا که شهرداری می‌تواند نقش موثری را در بهبود وضعیت این خانواده‌ها بر عهده گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ محسن هاشمی در جریان دویست و سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور خود گفت: در آخرین روز از هفته دفاع مقدس قرار داریم، جا دارد که در این فرصت چندجمله ای درباره نقش مردم غیور تهران در دفاع مقدس، بیان شود.

او با بیان اینکه تهران با ۲۱ هزار شهید در دفاع مقدس جزو رتبه‌های نخست در کشور است، افزود: در میان رزمندگان تهرانی، حدود ۷۰ هزار جانباز که نیمی از آنان بالاتر از ۲۵ درصد جانبازی دارند، در طول ۳۰ سال سپری شده از پایان دفاع مقدس خود و خانواده های آنها همچنان از مشکلات ناشی از جنگ رنج می‌کشند. لازم است شهرداری تهران نسبت به بررسی وضعیت این عزیزان، هم خانواده‌های شهدا و هم خانواده‌های جانبازان،‌اسرا و آزادگان اهتمام بیشتری داشته باشد.،چرا که شهرداری می‌تواند نقش موثری را در بهبود وضعیت این خانواده‌ها بر عهده گیرد. 

هاشمی به حضور مهندسان و کارگران در جبهه نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر شهدا و رزمندگان تهرانی، مهندسان وکارگران تهرانی نقش اصلی را در پشتیبانی جنگ برعهده داشتند و ظرفیت صنعتی بزرگ تهران در خدمت تجهیزات دفاعی کشور بود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: پروژه های اصلی موشکی و مهمات سازی کشور در کارخانجات و صنایع دفاعی تهران تولید می شد.

او  ادامه داد: همچنین سپاه تهران یکی از مراکز اصلی تامین نیروهای خط شکن و سلحشور در دوران دفاع مقدس بوده است که از درون آن شهیدهمت ها و شهید هادی‌ها و شهید رستگارها را به انقلاب تقدیم کرده است.

هاشمی گفت: در روزهای اخیر یکی از مسایل مربوط به سپاه تهران در رسانه های بیگانه بازتاب یافته و موجب قضاوتهای شتابزده ای درباره فرماندهی جنگ گردیده است.این موضوع و سایر مسایل مربوط به اداره و تصمیم گیری در جنگ، ۲۰ سال قبل در قالب خاطرات روزنوشت آیت الله هاشمی رفسنجانی منتشر شده است که پژوهشگران را به رجوع به این خاطرات و سایر منابع پژوهشی دعوت می کنم.

رئیس شورای شهر تاکید کرد: واقعیت این مساله همانگونه که آیت الله هاشمی رفسنجانی مرقوم کرده اند، یک موضوع کارشناسی و ناشی از تفاوت دیدگاههای نظامی بوده و منتسب کردن این موضوع به مسائل سیاسی یا امنیتی، جفا در حق شهدا و رزمندگان دفاع مقدس است.

شورای شهر تهران محسن هاشمی خانواده شهدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر