کد خبر: 973332 A

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: تعداد ۱۶۶ هزار و ۹۳۴ نفر نسبت به انتخاب رشته آزمون سراسری اقدام کرده‌اند.

«فاطمه زرین‌آمیزی» سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آمار انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری سال ۹۹ گفت: تا این لحظه تعداد ۱۶۶ هزار و ۹۳۴ نفر نسبت به انتخاب رشته آزمون سراسری اقدام کرده‌اند. همچنین تعداد ۵۶۵ هزار و ۱۶۴ نفر نیز در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های کشور ثبت نام کردند.

وی ادامه داد: انتخاب رشته از ساعت ۲۰ چهارشنبه دوم مهرماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز شد و ساعت ۲۴ امروز شنبه پنج مهرماه به پایان می‌رسد.

زرین آمیزی گفت: سازمان سنجش آموزش کشور طبق روال سنوات گذشته برای داوطلبان مجاز شده در کنکور انتخاب رشته مجازی انجام می دهد؛ در این روش داوطلبان با پرداخت ۱۰ هزار تومان می توانند با توجه به نمره خود در کنکور از شرایط قبولی‌شان در رشته‌ها و دانشگاه‌ها مطلع شوند. تاکنون ۵۰ هزار و ۳۹ نفر در این انتخاب رشته شرکت کرده‌اند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبان کنکور سراسری که در این آزمون مجاز به انتخاب رشته شده یا نشده‌اند، تا روز دوشنبه هفتم مهرماه امکان ثبت‌نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها دارند. زرین آمیزی اعلام کرد که تاکنون ۱۳۵ هزار نفر در این دوره از پذیرش ها ثبت نام کرده اند.

به گزارش ایلنا، کنکور سراسری از ۲۹ مرداد ماه تا اول شهریور ماه در سراسر کشور و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

سازمان سنجش سازمان سنجش آموزش کشور کنکور سراسری انتخاب رشته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر