کد خبر: 973093 A

فزماندار تهران در گفت‌وگو با ایلنا:

فرماندار تهران از ثبت نام ۴۳ هزار دانش‌آموز اتباع در مدارس با اخذ نامه از فرمانداری در سال تحصیلی جاری خبر داد.

«عیسی فرهادی» فرماندار تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره تعیین تکلیف نامگذاری برخی از معابر پایتخت به نام «مهدی بازرگان» و «اعظم طالقانی» و اصرار اعضای شورای شهر بر این نامگذاری ها گفت: بعد از مخالفت هیات تطبیق با این نامگذاری‌ها، این مصوبه برای دریافت نظر نهایی به شورای مرکزی حل اختلاف ارسال شده است.

وی ادامه داد: فرمانداری در بحث نامگذاری معابر ۲ مساله شامل «حساسیت جامعه نسبت به تغییر نام» و «نتیجه استعلام‌ها و بررسی دستگاه‌های مختلف» را مدنظر قرار می‌دهد و در این موضوع نیز فرمانداری با لحاظ همین مباحث و دریافت نتیجه استعلام‌ها مخالفت خود را با چنین نامگذاری اعلام کرده است.

 فرماندار تهران همچنین درباره صدور شناسنامه برای کودکانی که مادر ایرانی و پدر خارجی دارند، گفت: مرجع صدور شناسنامه ثبت‌احوال است، البته سوابق این افراد در فرمانداری‌ها و استانداری‌ها بررسی می‌شود، اما هنوز کسی برای بررسی سوابق به ما مراجعه نکرده‌است.

فرهادی ادامه داد: دانش‌آموزان اتباع با نامه فرمانداری در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند و تاکنون نزدیک به ۴۳ هزار دانش‌آموز اتباع با اخذ نامه از فرمانداری موفق به ثبت نام در مدارس شده و می‌توانند به تحصیل خود ادامه دهند. 

وی درباره وضعیت شهر تهران با توجه به شروع فصل پاییز و همزمانی بیماری های آنفلوآنزا و کرونا گفت: تنها راه مبارزه با کرونا بحث فرهنگ‌سازی درخصوص رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تجمعات است. پایان کرونا معلوم نیست و از طرفی زندگی مردم را نمی‌شود مختل کرد و مردم باید کار کنند؛ لذا باید راه پیشگیری از بیماری کرونا فرهنگ‌سازی شود.

عیسی فرهادی فرماندار تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر