کد خبر: 972305 A

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب از طرح جمع آوری تابلوهای غیرمجاز خودروهای شخصی خبرداد و از اعمال قانون این خودروها خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب، سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی در خصوص این خبر گفت: طرح جمع آوری تابلوهای غیرمجاز خودروهای شخصی آغاز گردیده و ماموران پلیس راهور فاتب با مشاهده خودورهای مسافر بر شخصی  و غیر مجازی که اقدام به نصب تابلوهای آژانس برروی سقف خودروی خود می نمایند برخورد قانونی صورت می دهد.

وی گفت: برخی از رانندگان خودورهای شخصی اقدام به نصب تابلوی آژانس بر روی سقف خودروی خود به منظور جلب اطمینان بیشتر مسافران می نمایند که این کار ممنوع بوده و ماموران پلیس راهور فاتب به محض مشاهد خودرو را متوقف  و ضمن اعمال قانون راننده را موظف  و مکلف به برداشتن تابلو خواهند کرد .

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب همچنین گفت : براساس این طرح خودروهایی که در آژانسها کار می‌کنند، باید 9 مورد را رعایت کنند تا به عنوان عضو آژانس‌های مجاز محسوب شوند که بر همین اساس داشتن گواهینامه ب 2 و یا گواهینامه پایه دوم قدیمی، الصاق نوار شطرنجی سیاه و سفید با عرض 20 سانتی‌متر روی در موتور صندوق عقب، بغل نویسی مشخصات آژانس روی دو در جلو، نصب تابلوی سقفی و نوشتن نام آژانس مجاز برای خودروهای در اختیار آژانس‌های مجاز، الزامی است.

بهرام آبادی  اظهار داشت: داشتن معاینه فنی، حداقل 23 سال سن، داشتن دفترچه همکاری یا فعالیت آژانس و داشتن کد آژانس و کد خودرو  و نداشتن سابقه تخلفات حادثه ساز  از جمله شرایط دیگر کار در آژانسها و فعالیت خودروی آژانسها در سطح شهر است

این مقام انتظامی بیان داشت: تمام آژانس‌های تاکسی تلفنی برای تردد در شهر باید علایم مشخص متعلق به آژانس و نام آژانس محل فعالیت خود را نصب کنند و در صورت درخواست پلیس مدارک کامل آزانس را همراه داشته و ارائه نمایند.

معاون ترافیکی پلیس راهور فاتب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر