کد خبر: 971955 A

معاون نیروی انسانی پلیس پایتخت به تشریح اقدامات این معاونت برای سربازان در روز سرباز پرداخت و گفت: هر کسی که به سربازها اهمیت دهد مانند این است که به فرزند خود توجه کرده است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ "ایوب گرامی" با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه سرباز و سربازی در ستاد فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، اظهار کرد: درباره سرباز حدیثی داریم که در آن بیان شده سرباز زینت کشور است، لذا در وادی عمل هم باید این را نمایش دهیم.

وی با اشاره به فرامین مقام معظم رهبری «مدظله العالی»، درخصوص سرباز، افزود: رهبر معظم انقلاب فرامین بسیار زیادی درباره اهمیت سرباز و سربازی دارند و به نوعی بزرگان ما هم فرمودند که سربازی کارخانه انسان سازی است؛ یعنی اینکه در فرصت دو ساله ای که سربازان مشغول انجام خدمت مقدس سربازی هستند، بایستی به طوری سربازان را بسازیم و با آن ها رفتار کنیم که این افراد اجتماعی شوند و پس از پایان خدمت مقدس سربازی برای ورود به جامعه از آمادگی بالایی برخوردار شوند.

سرهنگ گرامی با بیان اینکه سربازها هم از ما فرماندهان و روسای تخصصی انتظاراتی را دارند، تصریح کرد: سربازها از ما توقع دارند تا از آن ها براساس تخصص و تجربه هایی که از آن بهره مند هستند، استفاده شود و همچنین سربازها انتظار دارند که به آن ها ارزش و بها داده شود؛ چرا که این افراد امانتی در دست ما هستند.

معاون نیروی انسانی فاتب با اشاره به مناسبت هایی که مختص به گرامیداشت سربازان است، بیان کرد: در نیروهای مسلح ما از جمله نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سه روز را برای گرامیداشت شان و کرامت سربازان و تقدیر و تجلیل از آن ها انتخاب کردیم.

وی افزود: میلاد حضرت علی اکبر (ع) معروف به روز جوان سرباز، روز یکم مهرماه هرسال که دومین روز از هفته دفاع مقدس است و هفته ناجا، به روز گرامیداشت سرباز اختصاص دارد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه باید بین سرباز تلاشگر و سرباز راکد و خنثی تفاوت هایی قائل شد، اظهار کرد: در چند محور موضوعات را تقسیم بندی کردیم تا سربازانی که در این مقوله کوشا و توانا باشند، تشویق شوند. موضوع نقش سربازان در بهداشت و سلامت کارکنان که در این رابطه ما سرباز پزشک، پرستار و بهیار داریم، پاکدامنی، صحت عمل و عمل به امر به معروف و نهی از منکر، فعالیت سربازان در امور فرهنگی، علمی، ورزشی، مذهبی و قرآنی، نظم و انضباط، ایثارگری و شهادت، وظیفه شناسی، تکریم ارباب رجوع، سربازهای متاهل و دارای فرزند؛ از جمله محورهای ما برای تشویق سربازان است.

سرهنگ گرامی در خصوص برنامه های مدنظر معاونت نیروی انسانی فاتب برای سربازان در روز سرباز، گفت: در روز یکم مهرماه یک مراسم صبحگاه با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی خواهیم داشت، همچنین برنامه پرسش و پاسخ، مراسم تجلیل از سربازان فعال، جلسه شور و همفکری سربازی که با حضور بیش از ۴۰ نماینده سرباز منتخب از جمع سربازان فاتب برگزار می گردد، نمایندگان منتخب سربازان از کل سربازان در سطح فاتب مشکلات و نقطه نظراتشان را دریافت و به سمع و نظر ما خواهند رساند تا در جهت رضایت سربازان موارد مورد بررسی قرار گرفته و در راستای رفع مشکل آن هاباشیم تا سربازان با فراغ بال و آرامش وظایف خود را به نحو احسن ایفا نمایند و در ادامه نیز با وجود تعطیلی اردوهای ما بنا داریم تا با رعایت پروتکل های بهداشتی، بازدیدی از موزه دفاع مقدس به همراه سربازان را داشته باشیم و در کنار این برنامه ها پس از هماهنگی با معاونت آموزش فاتب، مسابقه ورزشی میان سربازان اجرا خواهیم کرد. ضمن اینکه برنامه فرهنگی نیز خواهیم داشت.

معاون نیروی انسانی فاتب با بیان اینکه یک سوم نیروهای ما در پلیس پایتخت را سربازان تشکیل می دهند، هر کسی به سربازها اهمیت دهد، مانند این است که به فرزند خود توجه کرده و امانت دار خوبی بوده است، از این رو سربازها هیچ فرقی با فرزندان ما ندارند؛ لذا از مسئولان انتظار داریم تا نهایت صمیمیت و همکاری را با سربازان داشته و به پیشنهادها و صحبت های آنان توجه ویژه نموده و به مشکلات آنان رسیدگی نمایند که در این صورت رضایت خالق و مخلوق حاصل خواهد شد.تشریح اقدامات پلیس پایتخت در روز سرباز/ یک سوم نیروهای ما در پایتخت متشکل سربازان است.

معاون نیروی انسانی پلیس پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر