کد خبر: 971947 A

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛ آیین رونمایی ازدیوار نگاره مدافعان سلامت در منطقه ۵ تهران با حضور مسئولان سازمان نظام پزشکی و شهردار ناحیه ۴ این منطقه انجام شد.

به گزارش ایلنا و بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی نظام پزشکی در این رونمایی علی تاجرنیا - معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان نظام پزشکی- با اشاره به این که موضوع کرونا و مشکلاتی که در ارتباط با آن چه در حوزه سلامت و چه در سایر مسائل اجتماعی بروز کرده است؛ یکی از مقاطع خاص و به یادماندنی در کشور است؛ افزود: گرچه این موضوع عالم گیر است، ولی در عین حال مانند دوران دفاع مقدس و مقاطع جنگ به یادماندنی است.

وی با ا شاره به این که در این مساله یک همبستگی ملی بین مردم و اجزا و نهادهای مختلف شکل گرفت که امر مبارکی است؛ افزود: اگر جامعه پزشکی بعد از گذشت ۷ ماه هنوز با وجود موج سومی که در حال شکل گیری است، همچنان در صحنه باقی مانده، بخش عمده ای از آن بخاطر روحیه بخشی از طرف مردم و مجامع مختلف است.

معاون سازمان نظام پزشکی با اشاره به این که نقش شهرداری بدلیل وجود شهردار اندیشمند و مدیرانی که درک بسیار درست و صحیحی از حوزه مسائل اجتماعی و سلامت دارند، بی بدیل است؛ ادامه داد: کمتر از یک ماه پیش برنامه تجلیل از مدافعین سلامت را داشتیم که سهم شهرداری تهران و حمایتهای ارزشمند این مجموعه از وزارت بهداشت، صدا و سیما و نظام پزشکی بیشتر بود و یک برنامه روحیه بخش را شکل دادیم که درک عمیق و رد پای آن در همه حوزه های فرهنگی و نمادهای تبلیغی وجود دارد.

تاجرنیا ضمن تشکر از نگاه ژرف اندیش در حوزه شهرداری گفت: این حرکتها برای همکاران من در نظام پزشکی و پرستاری و کادر درمان روحیه بخش و بسیار کمک کننده خواهد بود.

سعید چاوداری طراح این دیوارنگاره نیز با اشاره به این که نصب داربست روی دیوار و اتمام دیوارنگاره یک هفته بطول انجامید؛ بیان کرد: در فراخوانی که از سوی زیباسازی حدود یکماه پیش اعلام شد، ۱۲۰ طرح شرکت و ۴ اثر انتخاب شد و این اولین طرحی است که روی دیوار اجرا شده و موضوع آن مبارزه با ویروس جدید کرونا است.

وی افزود: سه طرح دیگر نیز در سایر خیابانهای تهران استفاده خواهد شد و این چند ماه دغدغه ما نیز قدردانی از کادر درمان و عزیزان پزشک بود که این کار به شکل بزرگی اجرا شده و امیدوارم قدم کوچکی در مقابل حرکت بزرگ این عزیزان در بیمارستان ها باشد.

وی ادامه داد: همه می‌دانیم که شبانه روز کار جانفرسا انجام می دهند و این اثر در مقابل زحمات آنها کوچک است و با صبر و تمام وجود در برابر این مشکل ایستاده اند.

مریم تراشی - شهردار ناحیه ۴ منطقه ۵ تهران نیز با بیان این که امروز جهان در مبارزه با کرونا ویروس قرار داشته بطوری که ذهن و فکر و روح و روان و جسم همه درگیر با این پدیده نحس جهانی است؛ اظهار کرد: نگاره‌ها و ایجاد این اثرها و هر آنچه که بتواند قدرشناسی و ارادت مردم را نسبت به جامعه پزشکی نشان دهد؛ تاثیر گذار خواهد بود.

وی افزود: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس در یادبود و پاسداشتی از همه مدافعانی که چه در مرزها جنگیدند و چه اکنون که در راه مبارزه با این ویروس از جان و زندگی خود می گذرند؛ آرزوی سلامتی و تندرستی داریم.

مدافعان سلامت دیوار نگار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر